banner1322
x

Optibelt yılın ikinci yarısına olumlu başladı

Optibelt Genel Müdürü Murat Güracar, yılın ikinci yarısında verilerin daha olumlu göründüğüne dikkat çekerek ikinci bir dalga yaşanmazsa hedeflerinin çok az gerisinde kalarak yılı kapatacaklarını söyledi.

Optibelt yılın ikinci yarısına olumlu başladı
Enerji Zirvesi

2020 yılına hedeflerinizi iyi belirleyerek ve çok hızlı, planlı bir şekilde girdiklerini söylerek konuşmasına başlayan Optibelt Genel Müdür Murat Güracar, bu sayede ilk çeyrekte hedeflerinin üzerinde seyrettiklerini belirtti. 

KRİZDEN ÇIKIŞ HIZLI OLACAK 

Pandemi süreci ile birlikte hizmet verdiğimiz bir çok fabrikanın işlerinin azalması ile birlikte bizde de düşüş oluştu.  Özellikle Nisan ve Mayıs aylarını hedeflerimizin gerisinde kapattık. Haziran ayının başlaması ve sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ermesi, seyahat yasaklarının kalkması gibi gevşemeler nedeniyle fabrikalar tekrar üretime geçti ve bizde de yükseliş başladı.  Durgun geçen 2 aya rağmen, biz yılın ilk yarısını geçen yılın ilk yarısının üzerinde bir performans ile kapattık. Hedefimizin de çok az gerisinde kaldık. Bunda planlı ve hedef odaklı çalışmamız etken oldu.  Elbette hala tedbirli davranmaya devam ediyoruz. Kısıtlı sayıda müşteri ziyareti yapıyoruz ve satış ekibimiz verilen direktifler doğrultusunda kendini koruyacak şekilde hareket ediyor.  Yılın ikinci yarısı için şu anda veriler daha olumlu görünüyor. Krizden çıkış sanki hızlı olacak gibi bir izlenime sahibim. Ama her şeye de hazırlıklı olmakta fayda var. Bilim Kurulu sık sık olası bir ikinci dalgadan söz ediyor. Bu konuda söz söyleyebilecek durumda değilim. Eğer ki, ikinci bir dalga olursa, üretim tekrar düşecektir ve daha da tedbirli olmak zorunda kalabiliriz.  Fakat vaka sayılarında azalmalar devam ederse ve bu şekilde çalışırsak, bu seneyi geçen yılın üzerinde ve hedefimizin de sadece çok az gerisinde kapatacağımızı düşünüyorum.  Umarım tedbirli davranmaya devam eder ve vaka sayılarının gerilemesinde başarılı olabiliriz. 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 13:47
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını