OMTAŞ YENİ YATIRIMA İMZA ATTI

Dövme parçalar üreten OMTAŞ, gerçekleştirdiği yeni yatırımını duyurdu. Firmanın yeni yatırımına ilişkin ayrıntılar haberimizde...

OMTAŞ YENİ YATIRIMA İMZA ATTI
Robot Zirvesi

GÜRİŞ Sanayi Grubu bünyesinde bulunan şirketlerden Omtaş, 11 milyon avro tutarında “Otomatik Dövme ve Transfer Hattıyatırımına imza attı.

KAPASİTESİ 5 BİN TON, 2023 YILINDA TAMAMLANACAK 

Ağır ve hafif ticari araçlar, binek otomobilleri, endüstriyel motor sanayi, tarım makinaları, traktör endüstrisi, savunma sanayi ve otomotiv ana sanayine işleme ve montaj amaçlı parça tedarik eden, birçok işlemeci firmaya yıllardır dövme parça tedarikçisi olarak hizmet sunan firma, toplam 11 milyon avro tutarında ve 5 bin ton dövme kapasiteli yatırımına ilişkin ilk anlaşmayı imzaladı.

Şirketin tüm yatırımının 2023 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

KAP'TA YAYINLANDI

Firmanın konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Parsan Grup altında raporlanan bağlı ortaklığımız Omtaş Otomotiv Transmisyon Aksamı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Grup toplam harcaması 11 milyon Euro tutarında gerçekleştirileceği hesaplanan 5 bin Ton dövme kapasiteli yeni "Otomatik Dövme ve Transfer Hattı" yatırımı makine sözleşmesini 12 Ocak 2022 itibariyle imzalamış olup; tüm yatırımın 2023 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2022, 17:33
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını