banner1322
x

Omron, Temel Sysmac eğitimi düzenledi

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Omron Laboratuvarı’nda 22-24 Ocak tarihleri arasında Temel Sysmac eğitimi verildi.

Omron, Temel Sysmac eğitimi düzenledi
Endüstri 40 Zirvesi

Omron ve Mekatronik Mühendisleri Derneği iş birliğinde 22-24 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte, yaklaşık 25 kişilik bir ekibe uygulamalı Temel Sysmac eğitimi verildi. Eğitimin içeriğinde ön plana çıkan konular arasında Sysmac Platformuna Giriş, ST Dili ve Özellikleri, Motion Kontrol Giriş, NA HMI, Özel Kütüphaneler, NX-IO Kartı MX2 Inverter, CAM Uygulamaları, Eksen Grup Kontrol, Özel Sysmac Kütüphaneleri gibi birçok konu yer aldı. Eğitim tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirildi. 
Omron Otomasyon Laboratuarı 2006 yılında Omron firması tarafından kuruldu ve açılış töreni dönemin Sanayi Bakanı Ali Coşkun’un da katılımı ile gerçekleştirildi. Elektrik-Elektronik fakültesinin Davutpaşa kampüsüne taşınmasıyla 2011-2012 Güz döneminden itibaren bu kampüsteki yeni binasında eğitim öğretime başlaması sebebiyle Omron Otomasyon Laboratuarı da Davutpaşa'daki fakülte binasına taşındı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 16:53
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını