banner1013
x

Mükemmel redüktör seçmenin en kolay yolu

Neugart ürün çeşitliliği ile sektörün ihtiyacını karşılarken NCP sistemiyle de alım yapacak müşterilere en etkili hesaplama sistemini sunuyor.

Mükemmel redüktör seçmenin en kolay yolu
EndüstrideAra4

Tahrik teknolojilerinde doğru çözümü bulabilmek için müşterilerine NCP platformunu sunan Neugart Türkiye Satış Müdürü Mustafa Sümer ile bir araya geldik. Özellikle gıda sektörünün hijyenik redüktör ihtiyacını da karşılayan firmanın sunduğu çözümler hakkında bilgi aldık.

NCP İLE SEÇİMLERİNİZİ OPTİMİZE EDİN

NCP 4.0 (Neugart Calculation Program); yükten dişli kutusuna, dişli kutusundan motora kadar konstrüksiyonu hesaplayarak aktarma mekanizmasının tamamını görselleştiriyor. Söz konusu platform ile ilgili bilgi aldığımız Neugart Türkiye Satış Müdürü Mustafa Sümer, bu programla müşterilerin kendi başına hesaplama yapabildiğini aktardı: “NCP 4.0’ın en büyük avantajı, bir projede yer alan birden fazla aktarma mekanizmasının tek proje altında sunulmasıdır. Bu, kullanıcının dokümantasyon işlemini en aza indirgiyor, arşivleme gereksinimini ve kaynakların kullanımını azaltıyor, gerekli olan netliği garantiliyor. Ancak bunları yaparken aktarma mekanizmasının dinamik ve yük profillerinin grafiksel olarak sürekli gösterilmesinden de ödün vermiyor. NCP ile müşterilerimiz ürünlerini kendi başına hesaplayıp; en doğru motoru, en doğru redüktör ile eşleştirerek seçimlerini optimize edebiliyorlar. Biz müşterimize kullanmaması gereken bir üst seviye motoru ya da bir üst seviye redüktörü önermiyoruz. En optimum çözümü hesaplayarak kesin sonuçlarla ve teşhisini koyarak o problemin çözümünü oluşturuyoruz ve bununla ilgili oldukça güçlü bir hesaplama aracımız var. Bu programı herkes web sitesinden ücretsiz indirebiliyor. Uygulama için yalnızca üyelik girişi yapması yeterli... Elbette her zaman müşterilerimiz telefonlarımız yahut iletişim adreslerimizden de bize ulaşabilirler.”

CNC TEZGAHI OLUP OTOMASYON KULLANAN HER SEKTÖRDE VAR

“Hem hassas hem de ekonomik seviye olmak üzere iki gamda bulunan ürün çeşitliliğimizi tamamladık.” diyerek ürün çeşitliliği hakkında bilgi aldığımız Neugart Türkiye Satış Müdürü Mustafa Sümer “Hem hassas hem de ekonomik seviyelerde ürün ailemizi tamamladık. Her iki ürün grubu da bizim için aynı önem derecesindedir. Bazı müşterilerimiz ekonomik seviyeyi daha fazla severek kullanıyorken bazı müşterilerimiz de hassas redüktörlerimizi tercih edebiliyor. Her iki gama dair çözümler sunduğumuzdan, eşit bakış açısıyla ihtiyaçları değerlendiriyoruz. Çok hassas bir iş yapmak isteyen müşterimiz de, çok ekonomik iş yapmak isteyen müşterimiz de aynı çeşitlilikte ürünü bulabiliyor. Ürün gruplarımız içerisinde yer alan 18 ürünümüzün 9’u hassas seviyede, 9’u da ekonomik seviyede yer alıyor.” dedi. İki sene evvel hijyenik ürün serisi çıkarttıklarını sözlerine ekleyen Sümer “Hijyenik ürün serimizi iki sene önce özellikle gıda sektörü ve makina imalatı yapan firmaların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için piyasaya sunduk. Bu serideki redüktörlerimiz Amerika FDA onaylı, IP69K koruma sınıfına sahip. Deterjanla, yüksek basınçlı su ile yıkanabilen bu seri redüktörlerimizin anti bakteriyel özelliği de bulunuyor. İnsan sağlığına kesinlikle zarar vermiyor.” dedi. Neugart ürün yelpazesiyle gıda sektörü, lazer makinaları, plazma makinaları, ağaç işleme makinaları, CNC tezgahların olduğu tüm alanlar ve otomasyonun olduğu tüm sektörlere hizmet veriyor. 

‘ZİNCİR EN ZAYIF HALKASI KADAR GÜÇLÜDÜR’  

“Hedeflerimize ulaşmak için çalışıyoruz ancak tabii ki dış etkenlerden etkilenmiyor değiliz.” şeklinde açıklamada bulunan Mustafa Sümer’den 2019 değerlendirmesi aldık: “Tabii ki her firma ekonomide yaşanan olumsuzluklardan etkileniyor. Onların talepleri bize gelmeli ki biz onları yerine getirebilelim. Bu ekonomi bir zincir meselesi yani ‘Zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür’. Bu deyimden yola çıkarsak eğer sektörünüzde birkaç tane zayıf bir halka yakalarsanız, o sizin çözülmenize ya da ekonomik hedeflere ulaşmamanıza neden olabilir. Ama bizim şansımız şu, çok değişik sektörlere hizmet verebilen ürünlerimiz olduğu için sadece bir sektöre dönük düşüş bizi çok etkilemez ama 5-6 sektör birden bu beklentiye ve düşüş trendine girerse tabii ki bizi etkiler. Şu anda dünya ticaretinde de doğal bir yavaşlama yaşanıyor. Amerika’nın Çin’e açtığı ticaret savaşları, Amerika’nın yine Avrupa Birliği ve Türkiye’ye açtığı bazı ticaret yaptırımları, İran’a olan yaptırımlar derken tabii ki hepimiz etkileniyoruz. Ek getirilen gümrük vergileri ticaretin soğumasına sebep oluyor. Bütün bunlar dış etkenler ve bunu tabii siz tek başınıza yönetemeyebiliyorsunuz. Ancak biz Neugart olarak çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. 2019’un 2018 yılına göre çok daha iyi bir ivmeyle kapanacağını düşünüyorum.”

KALİTELİ ZİYARETÇİLER GELDİ

Son olarak WIN Eurasia hakkında değerlendirme yapmasını istediğimiz Mustafa Sümer şu açıklamalarda bulundu: “WIN Eurasia bu sene oldukça yoğun ve kalabalık geçti. Müşteri kalitesi anlamında da geçtiğimiz senelere göre daha kaliteli müşterilerle görüşmeye başladık. Bununla beraber nitelikli sorular karşısında da çok sevindik. Mühendislik bilgisi gereken sorularla karşılaştığımızda hem sektör hem firmalar hem de ben de bir mühendis olarak şahsım adına sevindim. Durum böyle olduğunda da doğru ürünü, doğru insana anlatmak keyif veriyor. Müşterilerimize de bu olumlu olarak yansıyor.”
 


 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 12:20
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Aha

Dergiler