MSC’nin Türkiye mümessili Bias Mühendislik, sponsorluğu imzaladı

Bilgisayar destekli analiz yazılımları konusunda hizmet sunan MSC Software, Bias Mühendislik aracılığı ile İTÜ’de lisans ve eğitim sponsoru oldu. 

MSC’nin Türkiye mümessili Bias Mühendislik, sponsorluğu imzaladı
EndüstrideAra3

Bilgisayar destekli analiz yazılımları konusunda (CAE) dünyanın önde gelen firması olarak kabul edilen MSC Software İstanbul Teknik Üniversitesi’ne sponsor oldu. İTÜ’deki akademik eğitim ve araştırmalarda MSC One paketi içindeki yazılımlardan hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin yararlanabilmesine olanak tanıyan sponsorluğun imza töreni 2 Ocak tarihinde gerçekleşti. İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine MSC’nin Türkiye mümessili Bias Mühendislik firmasını temsilen Genel Müdür Aydın Kuntay, İş Geliştirme Müdürü Vatan Özgül ve İTÜ’yü temsilen Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tayfun Kindap ve Prof. Dr. Alper Ünal, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Melike Nikbay katılım gösterdi. 

Atılan imzaların ardından sonlu eleman analizleri, lineer-nonlineer analizler, dinamik simülasyon, NVH (Titreşim-akustik), ısı-akış analizleri, kompozit analizleri ve diğer konularda yetkin MSC yazılımları; İTÜ’nün kullanımına sunulacak. Havacılık-uzay, savunma, otomotiv gibi sektörler başta olmak üzere küresel pazarda ve Türkiye’de meşhur birçok firmanın kullanmakta olduğu Apex, MSC Nastran, Adams, Marc, Actran, Simufact, Cradle, Patran, Digimat,  Sinda gibi yazılımlar MSC One paketi içerisinde yer alacak. Bu yazılımlar Makine Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Gemi-İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi gibi birimlerde verilen derslerde ve tez çalışmalarında kullanılabilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 14:30
YORUM EKLE

Radyo

Elesa

Dergiler