MERCEDES-BENZ AR-GE CASE'İN C'SİNDE KİLİT ROLDE

Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Merkezi, Daimler’in CASE stratejisinde önemli bir rol üstleniyor.

MERCEDES-BENZ AR-GE CASE'İN C'SİNDE KİLİT ROLDE
Robot Zirvesi

Daimler'in global çapta ortaya koyduğu ve "CASE" olarak adlandırılan stratejisinde, Mercedes-Benz Türk'ün Ar-Ge Merkezi kilit noktalardan birinde görev alıyor.

Söz konusu stratejinin temelinde “Connected”, “Autonomous”, “Shared & Services” ve “Electric” yer alırken, stratejinin en önemli unsurlarının başında gelen "Connectivity" ayağında Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Merkezi yenilikçi çözümleri ve inovatif projeleriyle bağlanabilirliğe katkıda bulunuyor.

PROJELERLE KONUMUNU GÜÇLENDİRİYOR

Connectivity - Bağlanabilirlik; platformların, sistemlerin ve uygulamaların birbiriyle bağlı olma kapasitesi olarak hayata geçiyor. Bu noktada verilerin toplanarak incelenmesi ve verilerin kullanılma evrelerinden geçirilerek güvenli olarak son kullanıcıya aktarılması hedefleniyor.

Bağlanabilirlik sayesinde ivmelenen dönüşüm ile çağımızda geleceğin teknolojisi olarak düşünülen yenilikler artık yakın gelecekte karşımıza çıkacak. Bu bağlamda Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Merkezi’nde yer alan “Connectivity, Apps & Data Analysis DB” ekibi, altına imza attığı projelerle konumunu güçlendiriyor.

ARACIN DURUMU TAKİP EDİLEBİLİYOR

Markanın Türkiye organizasyonunun Ar-Gee ekibi tarafından geliştirilen "OMNIplus ONdrive" akıllı telefon uygulaması otobüs sürücülerinin hayatlarını kolaylaştırmak, gerekli bilgileri ve hizmeti sunmak amacıyla hayata geçirildi. 

Tüm Avrupa’da ses getiren web tabanlı uygulama, sürücülerin günlük olarak gerçekleştirdiği pek çok görevi otomatikleştiriyor ve araçtan anlık durum bilgilerinin alınmasına imkan veriyor. Sürücü, araç yanında olmasa dahi batarya seviyesi, adblue ve yakıt durumu gibi birçok veriyi uygulama üzerinden görebiliyor.

"Uzaktan kontrol" özelliğiyle yolculuğa başlamadan önce dış aydınlatmalardan iç aydınlatmalara, ayna ayarlarından ısıtma-soğutma ayarlarına kadar sürüş konforuna yönelik pek çok özellik kolayca yönetilebiliyor. Üstelik tüm bunların istenen saat, gün ve süre içerisinde yapılmasına olanak tanıyor.

HEDEFTE ELEKTRİKLİ OTOBÜS VAR

Güvenliğin en önemli unsurlardan olduğu bağlanabilirlik konusunda Cloud, Bluetooth GSM gibi teknolojilerden faydalanılıyor. Söz konusu teknolojiler güvenlik testlerinin ardından son kullanıcıya sunuluyor.

Sürdürülebilirliğin bir hayli büyük önem kazandığı dünyada, doğa dostu ve elektrikli ürünlere olan odak daha çok artıyor. Bir ayağı Mercedes-Benz Türk Otobüs Ar-Ge Merkezi’nde olan elektrik otobüs projesi eCitaro, uzaktan bağlanabilirlik fonksiyonları ile daha verimli hale geldi.

Akıllı teknolojiyle donatılan Mercedes-Benz yıldızı taşıyan elektrikli otobüs modelleri dünyanın farklı noktalarında satışa sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 15:02
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını