banner1339
x

Manisa üretim tesisinde buluştular

AGCO, dünyaca ünlü markası Massey Ferguson Türkiye bayilerini, Massey Ferguson traktörleri üreten ve Türkiye’de yeni yatırımlarla sürekli büyüyen Manisa TAFE Uluslararası Traktör ve Tarım Ekipmanları fabrikasında gerçekleşen bayi toplantısında bir araya getirdi. 

Manisa üretim tesisinde buluştular
Enerji Zirvesi

Manisa Üretim tesislerinde gerçekleşen bayi toplantısına AGCO Avrupa ve Ortadoğu Kıdemli Başkan Yardımcı ve Genel Müdürü Dr. Rob Smith, Başkan Yardımcı&Massey Ferguson EME Genel Müdürü Thierry Lhotte, TAFE Uluslararası işletme Murahhas Üyesi N. S. Swaminathan, AGCO ve TAFE yöneticileri katıldı.

Depolama alanı, alt montaj hattı, ana montaj hattı, boyahane ve sevk noktası bölümlerinin ziyaretçilere gösterildiği Manisa fabrikasındaki 250 kişinin katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan AGCO Başkan Yardımcı&Massey Ferguson EME Genel Müdürü Thierry Lhotte, 50-80 beygirgücü aralığındaki Massey Ferguson traktörlerinin yeni modellerinin 2019 boyunca piyasaya sunulabileceğini belirtti.  

Konuşmasında, AGCO ve TAFE global olarak iş ortaklığının Manisa yatırımına ek olarak tarım makinaları alanındaki iş birliğiyle devam edeceğine dikkat çeken Lhotte “Bu traktörler yüksek derecede yerlilikle üretilecekler, ek tesis yatırımlarının yapıldığı ve ayrıca 150 kişiye kadar ulaşacak daha fazla yerel iş gücünü istihdam edecek Manisa fabrikasında imal edilecekler. Lhotte endüstride Massey Ferguson markasını güçlü kılan Satış, Servis ve Yedek Parçadan sorumlu 3S Bayi Sistemi bizim için çok önemli bir güç. Massey Ferguson bayilerinin en gelişmiş yedek parça deposu ve eğitim merkezini barındıran yeni AGCO Türkiye Gebze merkezi tarafından desteklenmekte. Bu tesis 35 milyon TL’lik bir yatırımla kurulmuştur. Bu eğitim merkezi traktörler ve hasat makinaları için kullanıcı ve teknisyenler için hizmet eğitimi sağlıyor. Yedek parça deposu ayrıca Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerini destekliyor. Bu tesis bu pazarlarda bulunan 550 bin Massey Ferguson traktörünün yedek parça ihtiyacına destek oluyor.” dedi. 

BAŞLANGIÇ YATIRIMI 20 MİLYON TL

Lhotte konuşmasında bayiler ayrıca başlangıç yatırımı 20 milyon TL olan ve 2010 yılında kurulan Manisa fabrikası tarafından destekleniyor. Traktörlerin tam imalatı için bu fabrikaya ek yatırımlar devam etmektedir ve toplam yatırım 50 milyon TL’ye ulaşacaktır. Bu fabrika planlanan ürün aralığının genişletilmesinin işaretini göreceğini söyledi. 

1961 yılından buyana Türkiye tarım hayatının bir parçası olan AGCO olarak Türkiye’de yatırımlarına devam edeceklerini belirten Lhotte “Türkiye’ye güvenle TAFE iş birliği ile AGCO, Massey Ferguson markasını yeniden konumlandırıyoruz. Bizim yatırımlarımızın yanı sıra global ortağımız TAFE’de Manisa fabrikasında Massey Ferguson traktörleri üretimi için büyük yatırımlar yaptı.” diyerek 37 bin 100 metrekare alana kurulu ve yaklaşık 70 kişilik iş gücü istihdam eden Manisa fabrikası tek vardiyada 50-75 beygirgücü aralığında, 3 ve 4 silindirli, MF 200 ve MF 2600 serisi 6 bin traktör üretildiğine dikkat çekti. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 15:35
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını