MAKFED, MYK SINAV ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAĞINI AÇIKLADI

MAKFED, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle MYK belgesi sınav ücretlerinin finansmanını karşılayacağını duyurdu.

MAKFED, MYK SINAV ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAĞINI AÇIKLADI
Endüstrideara

Türkiye Makina Federasyonu ya da kısa adıyla MAKFED, makina sektöründe önemli bir projeye imza atarak MYK belgesi sınav ücretlerinin finansmanını karşılayacağını duyurdu.

BELGESİZ ÇALIŞANIN KALMAMASI HEDEFLENİYOR

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK)'ndan aldığı yetki kapsamında bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiren MAKFED, böylece makina sektöründe faaliyet gösteren firmaların Ulusal Yeterlilik Sistemine uyumlarını sağlamayı, çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeyi ve Türkiye’de belgeli aday sayısını artırmayı amaçlıyor.

"Sektörde belgesiz çalışan kalmasın" sloganıyla başlatılan proje çerçevesinde, MAKFED'e üye olan derneklerin üye firmalarının sigortalı çalışanlarının, MYK belgesi zorunluluğu kapsamındaki tüm ulusal yeterliliklerdeki tek nokta sınav başvurularındaki sınav finansmanı Federasyon tarafından karşılanacak.

Üye firmaların e-posta ya da telefon kanalları aracılığıyla Federasyon'a başvurarak taleplerini iletmeleri sürecin başlatılması için yeterli oluyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 08:46
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını