banner1339
x

MAGNA İnovasyon Ödülü'nü kazandı

NTN-SNR, Magna Powertrain tarafından ilk kez 2018 yılında verilmeye başlanan "Elektrifikasyon" kategorisinde inovasyon ödülüne layık görüldü.

MAGNA İnovasyon Ödülü'nü kazandı
Enerji Zirvesi

Dünyanın rulman konusundaki lider firmalarından NTN-SNR Roulements ile sensör alanında önemli başarılara imza artan EFI Automotive, geçtiğimiz günlerde bir iş birliğine imza atarak geleceğin motorlarını geliştirmek üzere kolları sıvamıştı. Ortaklaşa yürütülen projede araçlardaki elektrik motorlarının kontrolünü optimitize eden sensörlü rulman üreten ikili; tüm piyasanın ilgisini çekti. 

İlk kez geçtiğimiz sene ‘Elektrifikasyon’ dalında inovasyon ödülü veren e-mobilite çözümlerinin lider oyuncusu Magna Powertrain’in ödülüne layık görülen proje; çalışmasını taçlandırdı. Üreticilerden gelen yoğun talep karşısında geliştirilen bu inovasyonla mevcut standartlara alternatif çözümler geliştirilmiş oldu. Hassas ölçüm ve güvenli çalışma koşulları, çok daha kompakt ve kolay montaj sağlamak için geliştirilen rulmana bir açı sensörü entegre edilmesiyle oluşturuldu.  

YARININ ARAÇLARI İÇİN SENSÖRLÜ RULMAN BÜYÜK BİR İLERLEME

Geçtiğimiz Kasım ayında Tedarikçi İnovasyon Yarışması’nın ‘Elektrifikasyon’ kategorisinde sensörlü rulman, birincilik ödülü aldı. Orijinal ekipman üreticilerinin en iyi inovasyonlarını ödüllendiren Magna Powertrain, bu sensörlü rulmanı yarının araçları için büyük bir ilerleme olarak kabul etti. Elektrikli ve hibrit araçların 2025 yılında otomotiv pazarının yüzde 40'ını oluşturacağı öngörülüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 17:38
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını