banner1322
x

MACHİNE TOTAL VE MACHİNGO YAYINDA

Tepro Makine A.Ş Kurucu-CEO’su Semih Doğan yine kurucusu olduğu Tepzone A.Ş. firması çatısı altında hayata geçirilen MachineTotal.com ve machingo.com portalının kuruluş amaçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

MACHİNE TOTAL VE MACHİNGO YAYINDA
Endüstri 40 Zirvesi

Kuruculuğunu Semih Doğan’ın üstlendiği Tepro Makine A.Ş. 30 yılı aşkın süredir plastik sektöründe makina tedariki ve üretiminde faaliyet gösteriyor. Şirket, 80 kişilik deneyimli uzman ekibiyle plastik sektörüne yönelik enjeksiyon makinaları, robot otomasyon sistemleri, ham madde yükleme sistemleri ve yardımcı yan ekipmanlarının üretimi ve ticaretini sağlıyor. Yaptıkları çalışmalarla daha verimli ve işlevsel pazar yerlerini araştırmakla yola devam eden şirket, son dönemde yeni teknolojik faaliyet alanlarına girmeye başladı. 

Semih Doğan, yeni girişimlerini, “Hayatımızı etkisi altına alan COVID-19 salgını ve pandemi süreci sebebiyle değişen yaşam koşulları, çalışma alışkanlıkları ve yeni teknolojik platformlar hepimizi daha farklı planlamalara yöneltti. Kısa sürede bu değişim rüzgarından tüm iş dünyası da payına düşeni aldı ve yeni başlangıçlar yapmaya zorlandı. Ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmanın önemini marka DNA’mıza işlemiş olmanın verdiği sorumluluk ile, başta Ar-Ge olmak üzere sektörel yatırımlarımızın ve yeni projelerimizin temellerini attık. Bu projelerden biri de MachineTotal.com!" diyerek şöyle açıkladı: 

EN GÜÇLÜ MAKİNA PAZAR YERİ PLATFORMU OLMAYI HEDEFLİYOR

“Yeni veya ikinci el makinalarınızı uygun alıcılar ile buluşturmak üzere yola çıkan Machinetotal.com, satıcılara sektörün en kullanışlı mağaza özelliklerini sunarak hem ticari hem de zaman kazanımlarında fark yaratacak bir platform sunmaktadır. Alıcılar için ise, detaylı makina/ekipman arama özelliğinin yanı sıra güvenli ödeme ve alışveriş politikası ile hizmet vermektedir. Süreç içinde makina ve ekipman sektöründe tüm kategorilerde en detaylı veritabanı yapısına sahip olması aracılığıyla ülkenin en güçlü makina pazar yeri platformu olmayı hedeflemektedir. MachineTotal kendi içerisindeki kategorileri en ince detaylarına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Aynı zamanda şu an plastik, metal, fabrika ekipmanları, komponentler/yedek parçalar, ağaç/ahşap/karton ve robot/otomasyon kategorileriyle ürünleri en iyi şekilde tanıtmaya olanak sağlamaktadır. Diğer tüm sanayi sektörleri ise uzmanlarının çalışmaları ile çok yakında hizmete açılacaktır. Özellikle ikinci el ve yeni makina ticareti, makina geri dönüşüm politikası ile sektörde yerli ekonomiye katkıda sağlayıp, ihracat pazarlarına olanak sunarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.” dedi. 

MachineTotal.com ile birlikte yayına alınan bir diğer projenin ise machingo.com olduğunu aktaran Doğan, endüstri ve sanayi dünyasını kapsayan yeni nesil yayıncılık politikası ile yayın yapacak olan machingo.com'un amaçlarını şöyle sıraladı:

•    Makina endüstrisi ve sanayi dünyasına hitap eden, her sektöre özgü içerikler üretmek ve yayınlamak.
•    Robotik, yapay zeka, endüstri 4.0, metaverse, blockchain, internet 3.0, otomasyon ve geri dönüşüm alanlarının sanayiye ve iş dünyasına etkilerini kapsayan yayınlar yapmak.
•    Kadın ve çocuk hakları, hayvan ve doğa sevgisi, eğitimde fırsat eşitliği gibi konuların hassasiyeti ile yayınlar yapmak ve uluslararası etik kurallar çerçevesinde bir yayın politikası izlemek.
•    Yayın politikası gereğince, daha yaşanılabilir bir dünya ve daha mutlu bir topluluk ilkesinden ödün vermemek.

Sektörün öncü yayın organı olmayı hedefleyen machingo.com içerik hizmetlerinin yanı sıra, etkileşimli dijital çözümler, webinar ve zirveler, konferans ve sektörel eğitimler ile de kullanıcılarının ihtiyaçlarına geniş bir yelpaze sunacaktır.

YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını