banner1322
x

LASTİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI ÜST SEVİYEYE TAŞIYOR

Goodyear, lastik geliştirme çalışmalarını ikinci dinamik simülatör ile ileri taşıyor. Markanın İnovasyon Merkezine DiM250 DYNAMIC Sürüş Simülatörü kurulacak.

LASTİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI ÜST SEVİYEYE TAŞIYOR
Endüstrideara

Lastik üreticilerinden Goodyear ve VI-grade, firmanın Lüksemburg'da konumlanan İnovasyon Merkezine son teknoloji DiM250 DYNAMIC Sürüş Simülatörü kurulacağını duyurdu.

SİMÜLATÖRLE SANAL LASTİK GELİŞTİRİYOR

Goodyear'ın Avrupa tesisinde ürün geliştirme faaliyetlerini güçlendirmenin yanında yeni sürüş simülatörü, yakın zamanda başka bir DiM250'nin hizmete sunulduğu Akron, Ohio'daki şirket genel merkeziyle teknik iş birliğini de geliştiriyor.

Bunun yanı sıra, markanın her iki inovasyon merkezinde de sanal lastik geliştirme süreçlerinin tamamlayıcısı olarak VI-grade COMPACT Simülatörler kullanılıyor.

Sürüş simülatörleri, lastik modellerinin geliştirme döngüsünün ilk dönemlerinde geliştirilmesine, test edilmesine ve doğrulanmasına olanak tanırken, en iyi performans gösteren lastiğin ilk prototip oluşturulmadan önce belirlenmesini sağlıyor.

Bu durum, otomotiv geliştirme sürecinin yoğun temposuna uyumla birlikte, doğru lastiklerin, araç üreticileri tarafından talebi doğrultusunda doğru zamanda sağlanmasına imkan veriyor.

NE DEDİLER?

Söz konusu simülasyon düzeyinin bir teknoloji avantajı olduğuna dikkat çeken Goodyear Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Baş Sorumlusu Chris Helsel, "Her zaman geliştirme sürecini iyileştirmeyi ve müşterilerimizin tercih ettiği tedarikçi olma özelliğimizi korumak istiyoruz" şeklinde konuştu.

VI-grade Küresel Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Guido Bairati ise, "İkinci DiM250 DYNAMIC Sürüş Simülatörünü, markanın kullanımına sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Okyanusun her iki tarafında kullandığı DiM250 ve COMPACT simülatörlerle sanal lastik geliştirme çalışmalarında öncü konuma geçen Goodyear, otomotiv OEM'leriyle iş birliği ve ürün geliştirme çalışmalarını hızlandırma konusunda da önemli bir rekabet avantajını elinde bulunduruyor." şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 18:52
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını