Konum sinyalli indeksleme pistonları

Yeni GN 817.6 serisiyle Elesa+Ganter artık otomatik durum kontrollerine de olanak tanıyor.

Konum sinyalli indeksleme pistonları
Enerji Zirvesi

Yeni bir indeksleme pistonu mu? Hem evet hem de hayır: Yeni Elesa+Ganter GN 817.6, kalitesi kanıtlanmış bir indeksleme pistonunun bilinen temel fonksiyonelliğini sunar, ancak ek olarak entegre bir sensor ve anahtara sahiptir. Bu sensör, piston piminin konumunu, bir M8 standart konnektörü ile sona eren bir kablo bağlantısı üzerinden bir elektrik sinyali vasıtasıyla rapor eder. Kablo ile üç telli sinyal iletimi Elesa+Ganter tarafından bilinçli olarak seçildi. Bu sistem, pil değişim aralıklarını uzatmak için herhangi bir durum göstergesi bulunmayan kablosuz bağlantıdan daha güvenli, daha kararlı ve her şeyden önce entegre edilmesi daha kolaydır.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Hareketli pim, çalışma sırasında piston mesafesinin üçte ikisini geçtiğinde, görsel olarak sensördeki LED gösterimi yoluyla ve kablo yoluyla bir aşağı akış kontrol ünitesine yüksek bir sinyal gönderir ve sensör sabitlemenin doğru olduğunu bildirir. Konum göstergesi, piston pimindeki küçük bir sabit mıknatıs ve ayrıca herhangi bir yönde siyah çalıştırma düğmesinin altındaki halka oluğuna kompakt bir şekilde yerleştirilen ve bir klipsle sabitlenen sensör tarafından kullanılır. Kullanıcı, özel kurulum durumunda bükerek sensör kablosunun çıkış yönünü serbestçe seçebilir.

TÜM UYGULAMA SENARYOLARI İÇİN UYGUNDUR

İndeksleme pistonu, 4 ila 16 milimetre pim çapı ve M8'den M24'e kadar olan tüm boyutlarda hareketsiz konumlu veya hareketsiz konumsuz olarak temin edilebilir. Bu yüzden tüm uygulama senaryoları için uygundur. Standart bağlantı boyutları sayesinde, piston tipik indeksleme pistonlarının yerine kolayca kullanılabilir. Tüm varyantlar Paslanmaz Çelik malzemeden üretilmiştir, çünkü bu malzeme entegre mıknatısı sadece minimum düzeyde yalıtır böylece sensor ile çakışması engellenir. Elektronik durum kontrolüne sahip GN 817.6 paslanmaz çelik indeksleme pistonları, Elesa+Ganter ürün gamından pek çok ürünle entegre çalışır. Elektrik anahtarlamalı U-tutamaklar, emniyet anahtarlı menteşeler ve elektrik seviye izleme cihazları dahil yaklaşık 30 ürün serisi, dokümantasyon için gerekli EPLAN makrolarıyla birlikte sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 11:16
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını