Kesinleşti, Bursa'da Üretilecek

Renault, BJA kodlu yeni model Clio 5'i Bursa'da üretme kararı aldı. Ayrıca Bursa'da üretilen Clio 4 modeli de bu sene tamamen yenilenecek.

Kesinleşti, Bursa'da Üretilecek
Endüstrideara

Bilindiği üzere Renault Clio modelinin üretim yeri 2010-2011 yıllarında Türkiye ile Fransa arasında krize neden olmuştu. Renault'a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Renault, BJA kodlu Clio 5 modelini Oyak Renault'un Bursa'daki fabrikasında üretme kararı aldı. Hatta üretim hattının kurulum işleri de tüm hızıyla devam ettiği öğrenildi.

İLK PROTOTİPLER YOLDA

Yeni model Clio 5'in gövde üretim hatlarının büyük bir kısmının tamamlandığı, hatta ilk prototiplerin üretimine kısa bir süre içerisinde başlanacağı öngörülüyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un gelinen bu noktadan sonra herhangi bir kriz çıkaramayacağı tahmin ediliyor. Zira, Fransa'nın önceki Cumhurbaşkanı Sarkozy, 2010-2011 yıllarında, son anda aldığı kararla diplomatik krize neden olmuştu.

CLİO 4'TEN DAHA YÜKSEK YATIRIM YAPILACAK

2012 yılında Clio 4 modeline yaklaşık 250 milyon euro yatırım yapan Oyak Renault'un yeni model Clio 5'e ise ne kadar yatırım yapacağı bilinmezken, Clio 4'ün üzerinde bir yatırım yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 15:28
YORUM EKLE

Endaş

Aha

Dergiler