İstihdamı artırmaya yönelik eğitimlerine "online" devam ediyor

Tezmaksan Akademi, istihdamı artırmaya yönelik uygulamalı sınıf için eğitimlerini COVID-19 salgını ile birlikte dijital platforma taşıdı. Online eğitimlerin kapsamı genişletildi.

İstihdamı artırmaya yönelik eğitimlerine "online" devam ediyor
Endüstrideara

Tezmaksan Akademi, istihdamı artırmaya yönelik uygulamalı sınıf için eğitimlerini COVID-19 salgını ile birlikte dijital platforma taşıdı.

Akdemi, online eğitimlerine kapsamını genişleterek devam ediyor.  

Makina ve takım tezgahları sektörünün ihtiyaç duyduğu mesleki becerilere sahip insan gücünün yetişmesine katkıda bulunmak için bir dizi eğitim programını hayata geçiren, online eğitim altyapısı üzerinden bu güne kadar 5 bin 75 öğrenciye eğitim veren Akademi, Koronavirüs (COVID-19) salgını ile birlikte uygulamalı sınıf için eğitimlerini de dijital platforma taşıdı.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ VERİLECEK

Nisan ayı itibariyle webinar üzerinden eğitimler de başlayacak ve salgının yarattığı tehlike ortadan kalkıncaya kadar devam edecek.

Akademinin web sayfası ve Youtube kanalı üzerinden yürütülen eğitimlerde ise bir değişiklik olmayacak ve planlandığı biçimiyle sürdürülecek.

Akademi tarafından yapılan duyuruda tüm sınavların online olarak gerçekleştirileceği, sertifikaların hem basılı hem de dijital format ile hak sahiplerine iletileceği aktarıldı.

Eğitimler ücretsiz olarak verilecek. 

"DİJİTAL ALTYAPIMIZIN KAPSAMINI GENİŞLETTİK"

Tezmaksan Akademi Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, ‘Evde Kal’ çağrısı ile birlikte sahip oldukları dijital altyapının kapsamını genişlettiklerini ve eğitim sürecine devam ettiklerini söyledi.

Aydoğdu, şunları kaydetti: “Değişen yenidünyada üretim sektörünün geleceği, klasik yapıdan çok farklı… Dolayısıyla, değişen pazar yapısında rekabetçi kalabilmek adına, otomasyon, yapay zeka ve veri analiz sistemlerine yoğunlaşmamız gerekiyor. Yönetim, ölçüm, takip, tasarım ve müşteri ilişkileri yine bu paralelde dikkat kesilmemiz gereken alanları oluşturuyor. Tezmaksan Akademi, kendi sektörü olan takım tezgahlarına bu becerilere sahip insan gücü yetiştirmek için kuruldu. Akademi aracılığıyla, yeni teknolojileri bilen, disiplinler arası geçişe hakim, dijital altyapı ve kurguları iş süreçlerine rahatlıkla entegre edecek gençlerin yetişmesine ön ayak olmaya çalışıyoruz. Sınıf içi eğitimlere başladıktan kısa bir süre sonra online platform üzerinden de dersler vermeye başladık. Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek, bunun ülkemizin faydasına olacağını düşündük hep. Bu bakış açısıyla da çalışmaya devam ediyoruz.”

 

"EĞİTİM PROGRAMLARIMIZA ARALIKSIZ DEVAM EDECEĞİZ"

Eğitimde sürdürülebilirliğin önemine değinen Aydoğdu, “İşletme verimliliğinin olmazsa olmazlarını sermaye, teknolojik gelişmeler ve kalifiye insan kaynağı olarak sıralayabiliriz. Sürdürülebilir bir verimlilik için insan kaynağının yeni gelişme ve teknolojilere hazır olması gerekir. Tezmaksan Akademi bu yaklaşımla öğrencilere uygulamalı CNC eğitimleri düzenleyerek ülkemizin gelişimine katkı sunma misyonuyla kuruldu. Meslek lisesi öğrencileri, meslek yüksekokulunda ilgili bölümlerde okuyanlar, mühendislik fakültesinde eğitim gören gençler ücretsiz uygulamalı eğitimlerimizin ana odak gurubu oluşturuyor. Eğitimli insan kaynağı ile ülkemizi sanayide bir üst kulvara taşıyacağımıza inanmaktayız. Bu nedenle eğitim programlarımızı aralıksız sürdüreceğiz.” dedi.

Akademinin eğitimlerine meslek lisesi, meslek yüksekokulu ve üniversitelerin teknik bölüm öğrencileri katılabildiği gibi yeni uygulamaları öğrenmek isteyen sektör çalışanları ile şirketler de katılım sağlayabiliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 15:14
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını