banner1322
x

İKİ YIL İÇİNDE DÖRT KATINA ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR

Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt, "Dünyadaki gelişmelere paralel ihracat ciromuzu iki yıl içinde 4 katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İKİ YIL İÇİNDE DÖRT KATINA ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt, "Dünyadaki gelişmelere paralel olarak istihdam ve yatırımlarımızla ihracat cirosunun iki yıl içinde 4 katına çıkmasını hedefliyoruz." dedi.

HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ, İHRACATINI ARTIRMAYI AMAÇLIYOR 

Elektrik motoru üretiminin yerli temsilcisi Gamak, 2020 yılını sürdürülebilir büyüme ve kalite yönetimi ile yurt içi ve yurt dışı pazar payında reel bir artışla kapatırken, hedeflerini de büyüttü.
 
Olağanüstü koşullarda geçen 2020'nin geride kaldığını ifade eden firmanın Satış Müdürü Şenyurt, kendileri açısından pandemiye rağmen hareketli geçen ve başarılı bir yılı tamamladıklarını söyledi.

Söz konusu başarılarının nedenini açıklayan Şenyurt, "Başarının temelinde güçlü finansal yapımız, entegre üretim anlayışımız ve sektöre öncülük eden tecrübemiz yer alıyor. 1961 yılından beri Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde sanayi süreçlerinde varlığımızı sürdürüyor, bini aşan çalışanımız ve 0,06 kW’dan – 3000 kW güce kadar üretilen elektrik motorlarımızla sanayi alanındaki neredeyse tüm motor ihtiyacını karşılıyoruz. Almanya, İtalya, İspanya başta olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz, yüzde yüz yerli bir firma olarak ihracat, çok önem verdiğimiz ve yatırımlarımıza devam ettiğimiz bir konu." 

Konsolide cirolarının içerisindeki ihracat paylarının yüzde 15 civarında olduğu bilgisini veren Şenyurt, dünyadaki gelişmeler doğrultusunda istihdam ve yatırımlarıyla ihracat cirolarını iki yıl içinde 4 katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 

İŞ BİRLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz yıl içinde birçok işbirliğini sürdürdüklerini kaydeden Şenyurt, küresel markalardan GE (General Electric) ve Vestas ile rüzgar türbin jeneratörlerinin üretimi konusunda çözüm ortaklığı yaptıklarını sözlerine ekledi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 12:06
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını