banner1322
x

İ-Mak Redüktör, Amerika pazarına odaklandı

Türkiye sanayinin önemli redüktör üreticileri arasında bulunan İ-Mak Redüktör, bayi ağını genişletti. Firma son olarak Teksas pazarında bir şirket ile el sıkıştı.

İ-Mak Redüktör, Amerika pazarına odaklandı
Endüstrideara

Helisel dişlili redüktörler, sonsuz vidallı redüktörler, mekanik varyatörler gibi güç aktarım sektörüne yönelik ürünleri, tamamen yerli üretimle imal eden İ-Mak Redüktör; ihracat pazarını genişletiyor. Son olarak Amerika pazarına girmesiyle 48’inci ülkeyi de bünyesine katmayı başaran firma çalışmalarını artırdı. Teksas bayilik anlaşması için ST Endüstri Medya’ya açıklamada bulunan İ-Mak Redüktör Genel Müdürü Fatih Özdemir Los Angeles Fuarı’nda da ürünlerini sergileyeceklerini belirterek şunları söyledi: “Uzun süredir Amerika’da bayilik potansiyelimizin olduğu firmalar özelinde redüktör imal edip, numunelerimizi gönderiyorduk. Onlar da işi gerçekten iyi bilen firmalar ve ürün gamımızın neredeyse tamamıyla ilgilendiler. Oradaki partnerimizle beraber kendilerini ziyaret ettik. Nihayetinde çok kısa bir süre önce Teksas’ta bir bayilik anlaşması için el sıkıştık. Son dönemde Kuzey ve Güzey olmak üzere Amerika pazarına odaklandık. Teksas bayimizle beraber Amerika pazarına giriş için start verdik. Geçen seneki Kolombiya Fuarımız da iyi geçmişti. Yakın bir zaman öncesinde onlarla da partnerlik anlaşması yaptık. Şimdi Los Angeles Fuarı’na katılmaya hazırlanıyoruz. Orada da ürünlerimizi sergileyeceğiz. Amerika potansiyeli yüksek bir pazar… Şu anda yalnızca ölçülendirme konusunda standartlara uyum gösterme çalışmalarımız bulunuyor. Onlar inch biz ise mm kullandığımız için NEMA Standartları noktasında hazırlık çalışmalarımızı tamamlıyoruz... Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ortamda bizler de yılmadan, daha fazla çalışarak makina sektörüne güç katmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İ-Mak Redüktör, 46 yıldır İstanbul’da 16 bin metrekarelik modern fabrikasında faaliyetlerini sürdürüyor. Firma ürettiği ürünlerini son teknoloji CNC işleme merkezleri, CNC tornalar, CNC dişli profil taşlama ve CNC dişli kontrol tezgahları ile kaliteli, güvenilir, sessiz ve titreşimsiz redüktörler üretiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 18:49
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını