GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİNİN ÖMRÜ NASIL ÖLÇÜLÜYOR?

Üretim ve bakım süreçlerinde kullanılan ve farklı gereksinimleri karşılayan güç aktarım ürünlerinin kalitesi kadar ve hatta daha da önemli olan bir konu bu ürünlerin doğru kullanılması, bakımlarının doğru yapılmasıdır.

GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİNİN ÖMRÜ NASIL ÖLÇÜLÜYOR?
EndüstrideAra - Haber Detay

Güç aktarım ürünlerinin seçiminde de her endüstriyel ürün satın alma sürecinde olduğu gibi karar alma kriterleri; ürün dayanıklılığı, fiyat ve marka bilinirliği olarak sıralanmakta. Farklı segment ve fiyat seçeneklerinin mevcut olduğu güç aktarım ürün pazarının yüzde 40’ı Avrupa, yüzde 35’i yerli, yüzde 25’i Uzakdoğu menşeilidir. Özellikle Avrupa ve Uzakdoğu orjinli ürünler arasında fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Bu noktada tercih yaparken önemli olan ürünün uzun ömürlü olmasıdır.

BAKIM VE KULLANIM ŞEKLİ DAHA ÖNEMLİ

Güç aktarım ürünlerinin ömrünü etkileyen olumsuzlukların yüzde 85’i yanlış kullanım ve bakımlarının doğru yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Ürünün menşeinin ürün ömrüne etkisi ise doğru kullanım ile kıyaslandığında ihmal edilebilecek seviyededir. Doğru kullanım için yapılması gerekenler; güç aktarım ürün kullanımı ve bakım uygulamaları hakkında firmaların ilgili mühendis, teknisyen, ustabaşı gibi tüm teknik personelini konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgilendirilmesidir. Güç aktarım eğitimleri ve ürünleri ile sanayi kuruluşlarının verimliliğini sürekli artırmaya yönelik alt yapıya sahip olmak içinse tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması gerekmektedir.

Endaş Akademi verdiği teorik ve uygulamalı eğitimlerle güç aktarım hasarlarını en aza indiriyor. Endaş Akademi online eğitimlerine katılarak fabrikanızda güç aktarım ürün hasarlarını önleyebilirsiniz. www.endas.com
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 14:14
YORUM EKLE

Endaş

Aha

Dergiler