banner1322
x

GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİNDE KARŞILAŞTIRMA

Güç aktarım ürünleri seçerken ürünün ömrü önem arz etmektedir. Ürünlerin ömrünü etkileyen etkenlerin başında ise yanlış kullanım ve bakımların doğru yapılmaması gelmektedir.

GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİNDE KARŞILAŞTIRMA
Makine Zirvesi

Güç aktarım ürün pazarında ürün çeşitliliği dikkat çekiyor. Ürün pazarının yüzde 40’ını Avrupa oluştururken Yüzde 35’i yerli, yüzde 25’i ise Uzakdoğu menşeilidir. Avrupa orijinli ürünlerin marka bilinirliğinin yüksek olması nedeniyle Uzakdoğu ürünleri arasında fiyat farkı dikkat çekmektedir. Bu noktada tercih yaparken önemli olan ürünün ömrüdür.

EĞİTİMLERLE ÜRÜN DAHA DOĞRU KULLANILIYOR 

Güç aktarım ürünlerinde ürünün ömrünü yanlış kullanım ve bakımlarının doğru yapılmaması etkili oluyor. Ürünün menşeinin ürün ömrüne etkisi ise doğru kullanım ile karşılaştırıldığında ihmal edilebilecek seviyededir. Doğru kullanım için yapılması gereken, güç aktarım ürün kullanımı ve bakım uygulamaları hakkında firmaların ilgili mühendis, teknisyen, ustabaşı gibi tüm teknik personelini konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgilendirmektir. Güç aktarım eğitimleri ve ürünleri ile sanayi kuruluşlarının verimliliğini sürekli artırmaya yönelik alt yapıya sahip olmak içinse tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması gerekmektedir.

FARKLI ÖZELLİKLERE SAHİP ÜRÜNLERİ BİR ARAYA GETİRİYOR 

Endaş, ürün karşılaştırma için farklı özellik ve fiyattaki güç aktarım ürünlerinin satış ve eğitimini eşzamanlı olarak sunuyor. Rulman konusunda FAG & INA, NSK, KG, GBM, HRB, MGM gibi bir çok markanın temsilciliğini yapıyor. Ayrıca rulmanın ömrünü etkileyen yağlama, sızdırmazlık, sökme-takma ve güç aktarım; zincir, kayış, kaplin, kasnak gibi ürün gruplarında OKS, SIMRIT, GARLOCK, FENIX, REXNORD, MEGADYNE, OPTIBELT markalarıyla Türkiye pazarında bulunmaktadır.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 10:06
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını