FORD, YENİ ARAÇLARINI TÜRKİYE PAZARINA SUNDU

Ford, ticari araç modeli Transit’in 5 tonluk azami yüklü ağırlığa sahip kamyonet ve van versiyonlarını Türkiye pazarında müşterilerinin beğenisine sundu.

FORD, YENİ ARAÇLARINI TÜRKİYE PAZARINA SUNDU
Endüstrideara

Ford, sektöre yön veren ve Türkiye’nin en çok tercih edilen ticari araç modeli Transit’in 5 tonluk kamyonet ve van versiyonlarını tanıttı.

Markanın bugüne kadar ürettiği taşıma kapasitesi en yüksek Transit olarak öne çıkan yeni 5 tonluk araçlar, daha gelişmiş süspansiyon, aktarma organları ve frenler gibi çeşitli özellikler içeren varyantlarla dikkat çekiyor.

Aracın yeni versiyonları, 300 kg ek taşıma kapasitesi ile özellikle belediye hizmetleri ve inşaat gibi alanlarda çalışan ağır ticari araç operatörlerinin hayatını kolaylaştırıyor.

YÜKLEME VE TAŞIMA İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Transit’in van versiyonu, Ford’un ikonik yüksek tavanlı “Jumbo” van versiyonu olarak maksimum 2 bin 422 kg’a kadar net yük taşıma kapasitesi, 15,1 metreküplük yük hacmi ve beş Euro palet kargo taşıyacak kadar yük alanı ile sunuluyor.

Takviyeli yan gövde, daha ağır yükler taşınırken dayanıklılığı destekliyor; mevcut modelden yeni versiyona aktarılan düz yükleme alanı, bağlama noktaları, arka tampona entegre basamak ile 4 bin 217 mm yükleme uzunluğu sağlıyor.

Böylece boru veya panel gibi standart uzunluktaki ürünleri de yüklemeyi ve taşımayı kolaylaştırıyor. 

ALTERNATİFLİ SUNULUYOR, SEÇME İMKANI VERİYOR

Kamyoneti ise, müşterilere üç dingil mesafesi, dört şasi uzunluğu, veya sürücü dahil yedi kişiye kadar koltuk içeren çift kabin gibi özellikler arasından gereksinimlerine en uygun olanları seçebilme imkanı veriyor.

Aracın ‘çift kabin’ versiyonu, kasasız olarak, 2 bin 690 kg’a kadar maksimum yük taşıma kapasitesi bulunuyor. ‘Tek kabin’ versiyonu ise, filo çözümleri dahilinde talebe bağlı sunuluyor.

Transit kamyonet ayrıca, damperli, yandan yüklemeli, üstten erişimli veya araç taşıyıcı gibi açık gövde dönüşümleri için ideal bir seçenek oluyor.

İLK KEZ TÜRKİYE'YE GELİYOR

Ayrıca Kuzey Amerika’da satılan Transit modellerinde sağlamlığı ve dayanıklılığı ile kendini kanıtlayan 3 bin 500 kg kapasiteli arka aks, yeni 5 tonluk Transit’le ilk defa Türkiye’ye geliyor.

Yeni 5 tonluk araçlar, 2019 yılının sonlarında Transit ailesine eklenen iç tasarım özellikleri, ileri güvenlik ve sürücü destek teknolojilerini de kapsıyor.

Bunlar arasında Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemi ile Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı gibi teknolojileri etkinleştiren Elektronik Kontrollü Direksiyon da bulunuyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 11:33
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını