banner1013
x

EUCHNER SORUYOR: "MAKİNA EMNİYETİ NEDEN ÖNEMLİ?"

Euchner, makina emniyetinin neden önemli olduğunu, gelişen teknoloji ve dijital dönüşüm ile birlikte oluşan tabloyu paylaştı.

EUCHNER SORUYOR: "MAKİNA EMNİYETİ NEDEN ÖNEMLİ?"
EndüstrideAra4

Endüstrideki makina emniyet uygulamalarında ürün ve çözümler sunan Euchner, makina emniyetinin neden önemli olduğunu, gelişen teknoloji ve dijital dönüşüm ile birlikte oluşan tabloyu paylaştı.

DAHA İZLENEBİLİR VE SOFİSTİKE HALE GELDİ

Firmanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda konunun önemine dikkat çekilerek, bu noktada temel amacın iş emniyeti ve işçi sağlığının korunması olduğu belirtildi.

Gelişen teknoloji ve dijitalleşmeyle birlikte daha izlenebilir ve sofistike emniyet sistemlerinin oluşmasının sağlandığına işaret edildi.

8,1'LİK DÜŞÜŞ YAŞANDI

Özellikle makina otomasyonun ilerlemesiyle, emniyet uygulamalarının çok daha hızlı yaygınlaştığının görüldüğü ifade edilirken, söz konusu alandaki verilerin de bunu doğrular nitelikte olduğu vurgulandı.

Veriler doğrultusunda, sadece ABD’de işçi yaralanmaları ve hastalıklarının 1972 yılında 100 işçi başına 10,9 iken, söz konusu rakamın 2017 yılında 100'de 2,8'e düştüğü kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 11:42
YORUM EKLE

Endaş

NSK

Dergiler