banner1013
x

Ermaksan’ın yenilikçi teknolojileri Almanya’da

Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen EMO Hannover Fuarı’nda, yüzde yüz yerli ve milli olarak geliştirdiği son teknoloji ürünlerini sergiledi.

Ermaksan’ın yenilikçi teknolojileri Almanya’da
EndüstrideAra2

‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan,  dünyanın dört bir yanında düzenlenen fuarlarda, Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve dünyanın önemli metal işleme fuarlarından biri olan EMO Hannover Fuarı’nda yenilikçi teknolojilerini sergiledi. “Geleceğin Üretimine Yön Veren Akıllı Teknolojiler” ana temasıyla düzenlenen fuarda sektörle ilgili birçok ürün sergilendi. Ürünler arasında; metal kesme ve şekillendirme tezgâhları, üretim sistemleri, yüksek hassasiyetli araçlar, otomatik malzeme akışları, bilgisayar teknolojisi, endüstriyel elektronik yer aldı. 

YÜKSEK PERFORMANS, MAKSİMUM VERİMLİLİK 

Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilk lazer çipi, ilk lazer diyot modülü, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensör (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni nesil teknolojiyi üretip dünyanın dört bir yanına ulaştırmaya devam eden Ermaksan’ın, fuarda tanıttığı teknolojiler katılımcılardan büyük ilgi gördü. Sektörün en önemli organizasyonlarından biri olan EMO Fuarı’nın kendileri açısından son derece verimli geçtiğini aktaran Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Yüzde yüz yerli ve milli üretim anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ve sektörün gelişimine yön veren teknolojilerimizi, fuar süresince dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerle buluşturduk. Önemli bağlantılar kurduğumuz fuar süresince yaptığımız iş görüşmelerinden ileriye dönük beklentimiz de yüksek. Markalaşma ve global ölçekte marka değeri yaratma yolunda bugüne kadar ciddi mesafeler kat etmeyi başardık. Amacımız bu çalışmaları sürdürülebilir hale getirerek, ülkemizi teknoloji arenasında gururlandırmaya devam etmek. Bu anlamda şirket olarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bilgiye ve teknolojiye yönelik yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” ifadelerine yer verdi. Öte yandan Ermaksan, büyük önem verdiği Ar-Ge çalışmaları kapsamında Endüstri 4.0’a uygun çözümler geliştirirken, bu konuda Türkiye’nin öncüsü olma vizyonuyla hareket ediyor. Ürün geliştirme, yazılım teknolojileri ve know-how’ı kendisine ait parçaların üretimi konusunda, sürdürülebilir gelişim ve üretim stratejileri benimseyen Ermaksan’ın ileri teknoloji ile geliştirdiği ürünler, verimlilik ve çevreci özellikleriyle ön plana çıkıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 09:59
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

NSK

Dergiler