ERMAKSAN’DAN İHRACATA DEV KATKI

Makine İhracatçıları Birliği, takım tezgâhları (şekillendirme) ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında Ermaksan’ı gösterdi. Ermaksan önemli bir başarıya daha imza atmış oldu.

ERMAKSAN’DAN İHRACATA DEV KATKI
Endüstrideara

Ermaksan; Makine İhracatçıları Birliği tarafından pandemi koşullarında zorlu geçen 2020 yılında, takım tezgâhları (şekillendirme) ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında gösterilerek, önemli bir başarıya daha imzasını attı. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB), Türkiye’nin makine ihracatının 17,1 milyar dolara ulaştığını açıkladı. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI VURGUSU 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Koronavirüs salgının yarattığı tüm zorlu koşullara rağmen 2020 yılında başarılı bir sonuçla tamamladık. Hedefimiz,2021 yılında ve sonrasında teknoloji odaklı olarak ilerlememizi süreceğiz. İmalatımızı; Sac işleme makineleri, yüksek güçlü lazer ışın kaynağı, titanyum tozu, yarı iletken teknoloji ile lazer çip ve diyot, CNC kontrolör ve yazılım ve gömülü sistemler kontrol kartları oluşturuyor. İlaveten savunma sanayinden yenilenebilir enerjiye kadar pek çok sektöre yönelik özel üretimlerde gerçekleştiriyoruz. Ciromuzun yüzde 85’ini ihracat oluşturuyor. Standart ölçülerde üretim gerçekleştiriyoruz. En önemlisi de müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik özel üretim kapasitesinde makineler üretebiliyoruz. Sektörümüze ve ülkemize katkı sağlama konusunda geleceğe odaklanıyoruz. Bu noktada da yeni yatırımlarımızı devreye alıyoruz. Hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleme amacındayız” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 13:14
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını