banner1339
x

Ermaksan Milli Lazer Teknolojisi Meclis gündeminde

Ermaksan’ın milyon dolarlık milli lazer teknolojileri meclisin gündeminde yer aldı. Bakan Varank, Ermaksan’ın kilogram değeri 2 milyon dolarlık çiplerini TBMM’de anlattı.

Ermaksan Milli Lazer Teknolojisi Meclis gündeminde
Robot Zirvesi

Ermaksan’ın hayata geçirdiği milyon dolarlık milli lazer teknolojisini Bakan Varank meclis gündemine taşıdı. Varank gerçekleştirdiği konuşmada; “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TBMM’de yaptığı konuşmada; “Ermaksan’ın kilogram değeri 2 milyon doları bulan lazer teknolojisini dünyada sayılı ülke üretebiliyor. Aydınlatma (LED), elektronik, savunma sanayi, uzay teknolojileri, sağlık, tıp gibi hayatın pek çok alanında kullanılıyor.” dedi.  

İLERI TEKNOLOJIDE YERLI VE MILLI GURUR

Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilk lazer çipi, ilk lazer diyot modülü, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensör (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni nesil teknolojiyi milli olarak üretip dünyanın dört bir yanına ihraç eden Ermaksan, geliştirdiği katma değeri yüksek ürünleri, dünyanın dört bir yanına ‘Türk markası’ gururuyla ihraç ediyor. Tamamen yerli mühendislerin görev yaptığı Optoelektronik Ar-Ge Merkezi’ndeki çalışmaları ile Endüstri 4.0’a uygun çözümler geliştiren Ermaksan, bu konuda Türkiye’nin öncüsü olma vizyonuyla hareket ediyor. Bakan Varank konuşmasında; aydınlatma teknolojileri (LED), elektronik, savunma sanayi, uzay teknolojileri, sağlık, tıp gibi hayatın pek çok alanında kullanılan teknolojilerin temel kaynağı niteliğindeki milli lazer çipinin, Türkiye’yi teknoloji rekabetinde ön sıralara taşıdığına vurgu yaptı.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 12:22
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını