banner1013
x

ELFATEK İHRACAT PAZARLARINA O ÜLKEYİ EKLEDİ

İhracatta hız kesmeyen ve yeni pazarlara giriş yaparak yayılmayı sürdüren Elfatek Elektronik, bu kapsamda son olarak ihracat ağına G. Amerika pazarını ekledi.

ELFATEK İHRACAT PAZARLARINA O ÜLKEYİ EKLEDİ
EndüstrideAra - Haber Detay

Elfa Şirketler Grubu bünyesindeki Elfatek Elektronik, ihracat pazarını büyütme çalışmaları kapsamında son olarak ihracat pazarları arasına Güney Amerika ülkesi Şili'yi dahil etti.

Elfatek teknolojilerini Almanya'dan Hindistan'a, Danimarka'dan Vietnam'a Meksika'dan Nijerya'ya dünya genelinde toplamda 121 ülkeye ihraç eden firma, şimdi de Güney Amerika pazarında Şili'ye ihracata başladı.

TÜRKİYE'NİN İTHALATINI YARI YARIYA AZALTTI

Konya merkezli Elfatek, TÜBİTAK’ın proje desteğiyle Türkiye’de ilk 80 kanallı ve 120 saat çalışma süresine sahip vinç uzaktan kumandalarını üreterek Türkiye'nin bu alanda 20 milyon dolar seviyesinde olan ithalatını 11 milyon dolara düşürdü ve ihracata başladı.

Zaman içerisinde siren, joystick kumanda, aşırı yük sistemleri, sesli ve ışıklı uyarı sistemleri, tur sivici, harici dijital gösterge, açı limit sensörü, kablosuz el çarkı, 3D yazıcı gibi ürünleri ekleyerek ürün yelpazesini genişletti.

Firma ürünlerinin tüm elektronik, yazılım ve mekanik parçalarının üretimini kendi bünyesinde gerçekleştiriyor.


 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 08:52
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha

Dergiler