banner1322
x

Dünyada marka değerini yükseltmeyi amaçlıyor

MVD Makina Ar-Ge Müdürü Mustafa Gültekin, inovatif ürünler geliştirerek dünyada marka değerlerini yükseltmeyi planladıklarını söyledi.

Dünyada marka değerini yükseltmeyi amaçlıyor
Endüstrideara

Sac metal işleme ve şekillendirme makinalarının imalatını gerçekleştirmek amacıyla 1950 yılında Konya’da kurulan MVD Makina, geçen süreçte kendini sürekli geliştirerek sektörde yerini aldı. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılında sertifikalandırılan MVD Ar-Ge Merkezi ise, söz konusu tecrübe birikimi ve çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. 

MVD MAKİNA, AR-GE’YLE GELİŞECEK

MVD Ar-Ge Merkezi, bilimsel çalışmalarla inovatif ürünler geliştirmek için çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor. Sürekli gelişime açık olarak, bilimsel çalışmalar üreterek, inovatif ürünler çıkarmak için çaba sarf ediyor. 

Böylece üniversite-sanayi iş birliğinde sistematik bir inovasyon kültürü, firma bünyesine kazandırılıyor. Ayrıca Ar-Ge merkezi personelleri, daha nitelikli inovatörler olarak kendilerini geliştirme imkanı buluyor. Gelecekte oluşması öngörülen endüstriyel yapının üretim hatlarını oluşturacak makinalar için proje stratejileri belirleniyor. 

Firmanın Ar-Ge Müdürü Mustafa Gültekin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Enerji verimliliği yüksek, çevreci teknolojilere sahip ürünler geliştirmek, Ar-Ge merkezimizin amaçlarının başında yer alıyor. Üzerinde çalışılan projelerin mekanik, elektronik ve yazılım alt yapısı da Ar-Ge merkezimizde geliştirilmektedir. Elbette bütün bu çalışmalar neticesinde ortaya çıkacak ürünlerde Endüstri 4.0 uygunluğu için de gerekli çalışmalar yapılacaktır. MVD Ar-Ge Merkezi bütün bu çalışmaların neticesinde ‘Daha ucuz, daha fonksiyonel, daha hızlı ve daha az servis ihtiyacı olan’ ürünler geliştirmeyi hedeflemekte olup, böylece global dünyada marka değerini yükseltmeyi planlıyor. Ancak bu şekilde geleceğe yönelik stratejilerle sektörde ön planda kalarak varlığımızı sürdürebileceğimiz düşüncesindeyiz. Bütün bunların sonucu olarak, mevcut ihracat sayımız ve ülke ekonomisine olan katkımız da artacak. Bu gelişmelerle birlikte istihdam sayısı da artırılarak, sosyal sorumluluk görevlerinden birisi de yerine getirilecektir. Üniversite iş birliğiyle yapılan bu bilimsel temellere dayalı sistematik çalışmalar, ülkede aynı sektörde faaliyet gösteren diğer firmalara da bir know-how olarak katkı sağlayacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:29
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını