banner1339
x

Devletten yüzde 50 hibe desteği

Tezmaksan Makina tarafından geliştirilen ve şirketlerin karlılıklarını yüzde 30’a kadar artıran Kapasitematik, devlet tarafından da destekleniyor. Hükümetin teknoloji geliştiren ve kullanan şirketlere uyguladığı hibe programına Kapasitematik’in de dahil olduğunu söyleyen Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu “KOSGEB’in verdiği hibe oranları yüzde 50’leri buluyor.” dedi.  

Devletten yüzde 50 hibe desteği
Enerji Zirvesi

Döviz kurunda son dönemde yaşanan dalgalı seyir ve artan enerji maaliyetler şirketleri tasarrufa yöneltiyor. Özellikle üretim sektöründe faaliyet gösteren firmalar tasarruf konusunda yeni alternatifler arıyor. Tam bu noktada Tezmaksan tarafından geliştirilen yazılım programı Kapasitematik, şirketlerin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap veriyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Kapasitematik; makina verimliliğini analiz ederek, hataları anında raporluyor. Bu sayede kullanıcıya hatasız üretim imkanı sağlanıyor. Üretim esnasında kapasite eksiklerini tespit eden sistem, iyileştirme yapılması gereken noktaları belirleyerek bildirimde bulunuyor. Makina performansı, arıza dağılımı, planlı/plansız duruş süreleri ve makina ömrü gibi kritik noktaları analiz eden Kapasitematik, tüm bu verilerin online izlenmesine ve arşivlenmesine imkan tanıyor. Böylece şirketler zamandan ve maaliyetlerden tasarruf ederken, karlılıklarını yüzde 25 ile 30 arasında artırıyor. Üstelik yerli yazılım olan Kapasitematik’i kullanan işletmelere devlet tarafından destek de veriliyor.
 
ŞİRKETLER İÇİN KRİTİK ÖNEME SAHİP
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ülke ekonomisine fayda sağlayacak olan teknolojik yatırımları desteklediğini söyleyen Tezmaksan Makina Genel Müdürü Hakan Aydoğdu “Teknoloji üreten veya ülke ekonomisine fayda sağlayacak şekilde bu teknolojiyi kullanan firmaların, belli limitlerde desteklenmesi bir süredir hayatta olan bir konu. KOSGEB’in bu alandaki girişimini son derece doğru buluyorum. Biz de Kapasitematik gibi bir yazılımı ülkeye kazandırdığımız için son derece gururluyuz. Şirket maliyetleri düşerken, hem üretici hem de ülkemiz kazanıyor. Kapasitematik’i kullanan şirketlerin yüzde 50’ye kadar devletten hibe alabilmesi de bu tür yatırımların önünü açıyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 14:00
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını