banner1322
x

DEMİRYOLU ÇÖZÜMÜ İHRAÇ EDECEK

BM Makina Grup Türkiye’de ilk kez zemin altı kaldırma projesini 2013 yılında İstanbul metrosunun Olimpiyatköy bakım atölyesinde hayata geçirmişti. BM Makina Grup şimdi de demiryolu projelerinde ihracatı hedefliyor.

DEMİRYOLU ÇÖZÜMÜ İHRAÇ EDECEK
Endüstrideara

BM Makina Grup ağırlıklı olarak demir çelik, demiryolu, liman ve denizcilik, otomotiv, beyaz eşya ve depolama ve raf sistemleri sektörlerine yoğunlaşıyor. Bu sebeple hitap ettiği sektörlerin ihtiyaçlarını yakından analiz ediyor. Türkiye’de ilk kez BM Makina Grup’un yaptığı zemin altı tren kaldırma sistemi ise tam da böyle bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmış bir proje.  2013 yılında ilk kez Alman partneriyle birlikte İstanbul metrosunun Olimpiyatköy bakım atölyesinde hayata geçirildi. İki yıl sonra ise İstanbul metrosunun Ümraniye bakım atölyesinde zemin altı kaldırma sistemleri yapıldı. Projenin detaylarını anlatan BM Makina Grup Genel Müdürü Kenan Bebek, “Bu sistem dünyada sayılı firma tarafından gerçekleştirilebiliyor. Çünkü zemin altında hassas çalışması gerekiyor. Biz bu sistemin ikincisini de hayata geçirdiğimizden dolayı çok mutluyuz. Aynı zamanda ilk yaptığımız sistemde 4’lü bir vagon kaldırırken son yaptığımız uygulamada 6’lı vagonun kaldırılmasını sağladık. Bu da yaklaşık 1,5 katı daha büyük bir sistemi hayata geçirdiğimiz anlamına geliyor. İki sistem sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bundan da ayrıca mutluluk duyuyoruz.” dedi.  

“DEMİRYOLU PROJELERİNDE İHRACATI HEDEFLİYORUZ” 

Bebek, “Bakım atölyesi kaldırma ekipmanlarında sektörde tanınan bir firmayız. Tanınırlığımızı giderek artırmak istiyoruz. Bunun yanı sıra yurt dışındaki demiryolu yatırımlarını yakından takip ederek ihracat alanında önemli adımlar atmayı hedefliyoruz.” sözleriyle hedefleri hakkında bilgi verdi. Türkiye ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulumunda BKB ve Liftket sistemlerinin çok uygun olduğunu belirten Bebek, bu sistemlerin birçok alanda uygulandığını ve örneklerinin bulunduğunu belirtti. 

http://www.bmmakina.com.tr

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 09:13
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını