banner1322
x

DEMİR YOLU RULMANI İÇİN ÖNEMLİ ORTAKLIK

NTN-SNR, öncelikle demir yolu uygulamalarındaki tecrübesiyle ve tüm büyük üreticiler tarafından onaylanmış rekabetçi Ar-Ge çalışmalarıyla geleceğin trenleri için önemli çalışmalara imza atıyor.

DEMİR YOLU RULMANI İÇİN ÖNEMLİ ORTAKLIK
Robot Zirvesi

NTN-SNR, demiryolu pazarındaki gelişimini büyük demiryolu programlarının oluşumunda yer alarak devam ettiriyor. Türkiye ve Suudi Arabistan'daki yeni yüksek hızlı trenler, Almanya, İspanya ve Fransa'daki yeni bölgesel trenlerin yanı sıra şehir içi raylı sistemler: Moskova, Londra ve Toronto’daki metro ve tramvaylar buna örnek olarak gösterilebilir. Siemens, Bombardier, Alstom ve Talgo gibi büyük üreticilerin ve aynı zamanda en önemli Avrupalı operatörlerin çeşitli gereksinimlerini karşılayabilme yeteneği ve bu sayede gelecekteki programlara yönelik optimize edilmiş çözümlerin geliştirilmesinde onlara destek olması, NTN-SNR'ı demiryolu rulmanlarında önemli bir isim haline getirmektedir. NTN-SNR, içten veya dıştan montaj için her türlü rulman, aks rulmanı, şanzıman rulmanı ve cer motoru rulmanları sunmaktadır.

ZORLUKLARI YENMEK İÇİN VERİMLİ BİR AR-GE VE ONAYLANMIŞ SÜREÇLER

NTN-SNR, grubun hem Japonya’da hem de Annecy’de yer alan iki adet Ar-Ge Merkezi arasında oluşan sinerjiden faydalanıyor ve verimli rulmanlar geliştiriyorlar. Yüksek hız rulmanları alanında elde edilen tecrübe ile malzeme, keçeler, kafesler ve yüzey işlemleri üzerinde yapılan araştırmalar sızdırmazlık problemlerin çözülmesini gerektiren Sudi Arabistan pazarı için tasarlanan ürünlerde zorlu ihtiyaçlara cevap veriyor. NTN-SNR'ın Ar-Ge departmanı ilaveten aks rulmanı teşhis sistemlerini geliştirirken demiryolu pazarına uyarlanmış hız ve sıcaklık sensörlerini de geliştiriyor. 

KALİTE, HİZMET VE DESTEK TALEBİ

NTN-SNR'ın deneyimi, özellikle Shinkansen ve TGV ile, yüksek hızlarda en yüksek güvenilirlik ve güvenlik gereksinimlerini karşılama başarısını göstermiştir. NTN-SNR ayrıca IRIS sertifikasına sahiptir. NTN-SNR, geliştirme stratejisinin merkezine onaylı süreçlerinden ayrı olarak, müşteri hizmetleri, destek ve yakınlık kavramlarını da koymuştur. Bu durum, bakım teknisyenlerini destekleyen ve eğiten, aynı zamanda rulmanların teşhis ve montaj-demontajı konusundaki becerilerini sunan Experts&Tools departmanında kendini göstermektedir. NTN-SNR ayrıca bir iş ortağı ile birlikte, tren geçtiğinde ray üzerinde yağlama sağlayan yenilikçi bir tekerlek-ray temas yağlama sistemi sunmaktadır.

TÜM DEMİRYOLU RULMANLARI İÇİN ULTRA MODERN BİR ÜRETİM MERKEZİ

NTN-SNR, Seynod'da (Haute-Savoie, Fransa) büyük bölümü demir yolu rulmanlarına tahsis edilmiş ultra modern bir üretim merkezine sahiptir. Annecy’deki merkezi ve İtalya'daki ICSA ile NTN-SNR, bu pazarın geliştirilmesine yönelik taahhüdünü yerine getirme kapasitesine sahiptir.
 

TÜM DEMİRYOLU RULMANLARINDA 

  • Aks rulmanları

NTN-SNR, aks rulmanları için, sahip olduğu engin deneyime dayanarak bir kartuş rulman serisi - tbu (konik rulman üniteleri) ve yüksek performanslı silindirik veya oynak makaralı rulmanlar geliştirmiştir. Tüm aks rulmanları Avrupa demiryolu standartlarına uygundur ve en iyi güvenilirlik ve güvenlik teminatını sağlar. Bunlar çeşitli uygulamalarda standarttır.

  • Şanzıman rulmanları

Şanzıman rulmanları ile ilgili olarak, NTN-SNR, komple konik makaralı rulman, silindirik makaralı rulman veya 4 nokta eğik bilyalı rulman serileri sunmakta ve örneğin ETR1000 (İtalya), REGIOLIS veya TGV (Fransa) için özel olarak üretim yapmaktadır.

  • Cer motoru rulmanları

Cer motoru rulmanları, elektriksel yalıtım problemine çözüm sunmalıdır. NTN-SNR, cer motorları için özel olarak üretilen, en iyi elektrik yalıtımını sağlayan seramik veya polimer kaplamaları ile güvenilirlik ve uzun ömürlülüğü garanti eden Mégaohm ™ serisini önermektedir.

ÖZEL ÜRETİM MERKEZİ
  • Ultra-modern üretim

NTN-SNR, demiryolu rulmanlarına özel, benzersiz bir üretim merkezi kurmak için yatırım yaptı. Seynod'da (Haute-Savoie, Fransa) bulunan 1500 metrekarelik bu birim, NTN-SNR'ın bu pazardaki büyüme beklentilerini karşılamak üzere 2011 yılının sonunda hizmete girdi. Söz konusu üretim merkezi en iyi üretim araçları, tahribatsız test ve otomatik montaj ekipmanları ile donatılmış olup, en iyi ekonomik performansla üretim yapmak üzere tasarlanmıştır. Tüm süreç IRIS sertifikalıdır.

  • Sertifikalı test tezgahları    

NTN-SNR, diğerlerinin yanı sıra COFRAC tarafından da sertifikalandırılmış, üretilen rulmanların test edilmesini ve onaylanmasını sağlayan test tezgahlarına sahiptir. Örneğin, EN 12082 Avrupa ray standartlarına (yük ve hız altında performans testi) veya UIC 515-5'e (sızıntı testi) göre gerekli tüm testleri yapabilirler. Bu tezgahlar, Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen ürünlerin bileşenlerini ve performansını doğrulamaya olanak sağlar.

NTN-SNR, RULMAN UZMANI

NTN-SNR ROULEMENTS, dünyanın 3. büyük rulman üreticisi olan NTN Corporation grubuna aittir ve NTN'nin Avrupa, Güney Amerika, Afrika ve Ortadoğu’daki tüm faaliyetlerini yönetir ve geliştirir. Otomotiv, sanayi ve havacılık sektörlerine yönelik rulmanların tasarımcısı, geliştiricisi ve üreticisi sıfatıyla büyük bir güç olan NTN-SNR ROULEMENTS, Experts&Tools departmanında bakım hizmetleri ve çözümleri de geliştirerek çok geniş kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. NTN-SNR ROULEMENTS, Avrupa ve Brezilya’da bulunan dokuz üretim sahasında ve dünyaya yayılmış 23 satış ofisinde 4 bin 113 kişi istihdam ediyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 08:23
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını