Demir çelikte bizim projelerimiz çalışıyor

Türkiye’de 12 farklı sektöre çözüm sunduklarını ifade eden HKTM Genel Müdürü İlham Çelebi, demir çelik sektöründe yaptıkları projelere dikkat çekti.

Demir çelikte bizim projelerimiz çalışıyor
Endüstrideara

Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi (HKTM), 1998 yılından bu yana hizmet ve üretim süreçlerinde hidrolik, elektromekanik ve robotik ile mekanik ve otomasyon satış alanlarına yoğunlaşıyor. Mühendislik ve anahtar teslim projelere odaklanan firma ilk günden bu yana dünyanın teknoloji devlerinden Bosch Rexroth ile birlikte ilerliyor. HKTM firmasının yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik kapalı alanının olduğunu ifade eden HKTM Genel Müdürü İlham Çelebi “6 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikamızda 30 kişinin mühendis olduğu, 75 kişilik bir kadromuz bulunuyor.” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ TEK AR-GE MERKEZİ

“Değişen pazar taleplerini güncel teknoloji ile harmanlayarak yeni ürün ve projeler geliştirmekteyiz. Bu süreç; üniversiteler ve bilim kurumları ile yapılan ortak çalışmalarla yürütülmektedir.” diyen Çelebi “Hareket kontrol teknolojileri konusunda Türkiye’nin tek Ar-Ge Merkezi olan firması biziz.” diyerek Ar-Ge’ye verdikleri öneme vurgu yaptı.

“12 FARKLI SEKTÖRE HİZMET VERİYORUZ”

Bursa'daki seri üretim tesisinde mobil hidrolik, tarım ve iş makinaları, otomotiv, demir çelik ve endüstriyel makinalar, barajlar ve denizcilik gibi sanayilerin hidrolik uygulamalarında kullanılan valfler ve hidrolik pompalar üretilirken, HKTM üretim hacminin yüzde 90'undan fazlası Avrupa ve dünya pazarlarına ihraç ediyor. Yaptıkları projeler hakkında açıklamada bulunan İlham Çelebi “Biz Türkiye’de 12 değişik sektörde hizmet veriyoruz. Bunlardan en büyüğü demir çelik sektörü. Ağır sanayide Türkiye ve çevresindeki 19 tane ülkede yaptığımız projeler çalışıyor. İkinci büyük sektörümüz beyaz eşya sektörüdür. Beyaz eşya sektöründe Türkiye’de ve dünyada oyuncu olan bütün beyaz eşya firmaları bizim yıllardır çözüm sunduğumuz firmalardır.” dedi.

“BİNAMIZ LEED GOLD SERTİFİKASINA SAHİP”

“Bizim için amaç sadece üretim kapasitesini artırmak değil çevreye ve doğaya saygılı bir yapı inşa etmek.” diyerek binalarının LEED Gold sertifikası olduğunun altını çizen İlham Çelebi “Binamız LEED Gold sertifikası ve ÇEVKO ödülü gibi birçok ödül almış bir yapıya sahip. Çevreye olan duyarlılığımızla binamız inşa edildi. Çevreye olan bakış açımızla yaşadığımız alanı birleştirdiğimiz bir alan oldu. Binamıza bakan kişiler bizim de karakter yapımızı görebilirler.” dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 10:18
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını