banner1065
x

Coşkunöz, Romanya’ya 20 milyon Euro’luk tesis yatırımı yapacak

Coşkunöz Metal Form’un İtalyan Magnetto ile ortak olduğu Coşkunöz MA, Romanya’ya 20 milyon Euro yatırım yapacak. Tesiste ayrıca, Renault’a parça üretilecek.

Coşkunöz, Romanya’ya 20 milyon Euro’luk tesis yatırımı yapacak
EndüstrideAra - Haber Detay

Coşkunöz Holding çatısı altında faaliyet gösteren Coşkunöz Metal Form ile İtalyan menşeli Magnetto firmasının ortaklığı ile kurulan Coşkunöz MA’nın yeni yatırımı olan tesis Romanya’da üretimlerine başlayacak.

Üretim tesisinde gövde grubu presli ve rollform sac parçaları üretilecek olup Coşkunöz MA, yeni tesisinde Renault’a parça üretmek üzere anlaşma sağladı.

Romanya’nın Dragasani şehrinde, yaklaşık 13 bin metrekare kapalı alana sahip olacak tesiste, transfer ve progresif presler, robotik punta, gazaltı kaynak ve rollform prosesleri ile üretim yapılacak.   

BAŞLANGIÇ CİROSU 37 MİLYON EURO, HEDEF 2020

Coşkunöz MA’nın yeni üretim tesisindeki başlangıç cirosunun 37 milyon Euro olması planlanıyor. 

Global otomotiv sektörünün önde gelen markalarından Renault’un piyasada yer alacak yeni modeli DACIA 52SQR’ın parça üretiminin gerçekleştirileceği tesisin, 2020 yılında seri üretime geçmesi öngörülüyor. 

Test için üretim bandı 2019 yılında hazır olacak, seri üretime başlandığında ise ilk fazda yıllık 27.000 ton çelik işleme kapasitesine gelecek.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 17:01
YORUM EKLE

Endaş

NSK

Dergiler