ÇELİK FABRİKASINDA 3 MİLYON EURO TASARRUF SAĞLADI

Polonya'daki bir çelik üreticisi, haddehanelerinden birinde gerçekleştirdiği rulman değişikliği ile yılda 3 milyon euro tasarruf sağladı.

ÇELİK FABRİKASINDA 3 MİLYON EURO TASARRUF SAĞLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Üretime 1970'li yıllarda başlayan haddehane yıllar süren faaliyetlerinin ardından üretim hattında yenileme çalışmalarına başladı. Maliyeti azaltmak amacıyla farklı teknikler deneyen haddehanede beklenen gelişme ise sağlanamadı, yağ buharı ve yağlama sistemindeki sorun çözülemedi.
Tasarımın incelenmesinin ardından gres yağlama yapılmış NSK Keçeli-Temiz KVS Serisi rulman kullanmaları önerildi. Rulman montajının yapılmasının ardından, 1 yıllık kullanım sonucunda ürünler üstün performans sergilemeye devam etti.

Bunun sonucunda haddehane tüm işlemlerinde bu çözümü kullanmaya başladı. Ürünlerin kullanım ömrü ve bakım masrafları azalmış oldu.

SİLKAR ENDAŞ TECRÜBESİNDEN FAYDALANMAK İÇİN

Silkar Endaş, NSK ve temsilciğini yaptığı diğer markalarıyla birlikte fabrikalara çözüm sunuyor. Fabrikaların güç aktarım ürünlerinden kaynaklanan sorunlarını analiz eden tecrübeli mühendis ekibi, doğru ürünleri belirleyerek ona uygun çözümlerle üretim hatlarında verimlilik sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 09:16
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını