banner1322
x

Castrol, Türkiye’nin ilk ve tek motor yağını lanse etti

Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 25 yenilenebilir bitkisel baz yağ içeren motor yağını Castrol, düzenlediği toplantıyla lansmanını gerçekleştirdi.

Castrol, Türkiye’nin ilk ve tek motor yağını lanse etti
Enerji Zirvesi

Çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla önemli bir adım atan Castrol, sürdürülebilirlik ajandalarının önemli bir parçası olan Castrol MAGNATEC BIO-SYNTHETIC ile sektörde dönüşüm yaratmayı hedefledikleri ‘pozitif değişim’ hareketi ile dünya ve gençler için önemli bir attı.Şeker kamışından üretilen Castrol Magnatec Bio-Synthetic ile firma, çevresel sorumluluğu önde tutarak motor yağı pazarında bir ilke imza attı. Geliştirilen yenilenebilir bitkisel baz yağ içeren motor yağı, karbon nötr oluşuyla da farklılaşıyor.

''AVUSTURALYA’DAN SONRA İLK KEZ TÜRKİYE'DE''

Castrol Magnetec Bio-Synthetic, global pazarda Avusturalya'dan sonra ilk kez Türkiye pazarında görücüye çıktı. Ürün hakkında toplantıda açıklama yapan Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül bunun sebeplerini şu şekilde anlattı: “Türkiye’de bu segmente olan ilgi giderek artıyor. Biz de Castrol olarak bu gelişmeyi yakından takip ediyoruz. Türkiye global açıdan değerlendirildiğinde de bu noktada çok önemli bir ülke. Özellikle Z kuşağı gençlerin ilgileri yüksek. Bu nedenle de Türkiye’de yapılan lansmanın doğru zaman ve doğru yer olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda Castrol ailesi olarak da Türkiye’yi önemsiyor ve Türkiye’de öncü olmayı seviyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 15:20
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını