CAN METAL İHRACAT ORANINI YÜZDE 44'E ULAŞTIRDI

Can Metal, esnek, verimli ve yüksek kaliteli üretimdeki başarısını, artan ihracat rakamlarıyla perçinliyor.

CAN METAL İHRACAT ORANINI YÜZDE 44'E ULAŞTIRDI
Endüstri 40 Zirvesi

Yeşilova Holding çatısı altında faaliyet gösteren Can Metal, devreye alınan yeni proje ve yatırımların etkisiyle ihracat oranını yüzde 44’e taşıdı. 

BMW, FORD, RENAULT, VOLVO GİBİ MARKALARA PARÇA ÜRETİYOR

Alüminyum sektöründe yüksek basınçlı döküm parça segmentinde çalışmalarını sürdüren firma, ürettiği parçalarla otomotiv sektörünün BMW, Ford, Renault, Volvo gibi küresel alanda önde gelen güçlü markalarına dolaylı olarak satış gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda verimli ve yüksek kalitedeki üretimini dış satım rakamlarına da yansıtmayı başaran şirket, Nisan 2022 itibariyle dış satım oranını yüzde 44’e ulaştırdı.

"DEVREYE ALINAN PROJELERİN KATKISI ÇOK BÜYÜK"

Can Metal Genel Müdürü Ümit Semerci, satış rakamlarının dış pazarlardaki büyümesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Semerci, şirket olarak ürettikleri katma değeri yüksek ürünlerle ihracatta öne çıktıklarını, Türk ekonomisine verdikleri desteklerine artan oranda devam ettiklerini dile getirdi.

Globalde ekonominin yanı sıra enerjide yaşanan problemlere rağmen Türkiye'nin dış ticaretine katkıda bulunmalarının kendilerini oldukça motive ettiğinin altını çizen Semerci, "8 senedir kesintisiz bir biçimde, istikrarlı bir büyüme gösteren firmamız, 2021 yılında yüzde 25’te kapattığı dış satım oranını, bu yılın nisan ayı itibarıyla yüzde 44 seviyesine taşımayı başardı. Söz konusu başarıda devreye alınan projelerin katkısının çok büyük olduğunu söyleyebilirim." dedi.

"YEŞİLOVA HOLDİNG'İN PARLAYAN YILDIZI OLARAK EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR"

Gelecek dönemde de gerçekleştirecekleri yatırımlar, yapacakları anlaşmalar ve hayata geçirecekleri yeni projelerle beraber başarılı çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Semerci, "Can Metal Ailesi, özverili çalışanları ve tecrübeli yönetim kadrosuyla Yeşilova Holding’in parlayan yıldızı olarak sektöründe uluslararası alanda büyük bir firma olmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir." ifadelerini kullandı.

Semerci, benimsedikleri sürdürülebilir ihracat anlayışıyla; hedef ürün ve hedef pazar bakış açısıyla gerek üretim gerekse hizmetlerine hızla devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 14:40
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını