banner1322
x

Bursa Endüstri Zirvesi, 500 milyon TL’lik iş hacmi hedefiyle başlıyor

Metal ve sac işleme, kaynak ve otomasyon sektörlerinden katılımcılara ev sahipliği yapacak Bursa Endüstri Zirvesi, 29 Kasım-2 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Bursa Endüstri Zirvesi, 500 milyon TL’lik iş hacmi hedefiyle başlıyor
Endüstrideara

TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve 29 Kasım’da başlayıp 2 Aralık’ta sona erecek Zirve’yi, 20 ülke, 342 firma ve temsilciği ile 40 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Zirve’de 500 milyon TL’lik iş hacmine ulaşılması hedefleniyor. 

“ÜRETİME VE İHRACATA ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK”

Türkiye’deki üç büyük fuar arasında bulunan Bursa Endüstri Zirvesi, 7 salon ve 40 bin metrekarelik kapalı alanında ziyaretçilerini ağırlayacak. Endüstri 4.0’a yönelik yazılım ve donanımlar sergilenecek Zirve kapsamında, makina imalat sektörü için de çözümler sunulacak.

Türkiye endüstrisi için önem taşıyan Zirve’nin ekonomik ivme kazandıracağını dile getiren TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, metal işleme, sac işleme, kaynak teknolojileri, elektrik, elektronik ve otomasyon gibi konuları kapsayacak olup bu doğrultudaki süreçler masaya yatırılacak. 

Katılımcı firmaların yarısından fazlasının üretici firma olduğunun altını çizen Ersözlü, “Birbirinden farklı 4 ayrı sektörün bir arada bulunacağı, güncel teknolojik ürünlerin sergileneceği Zirve kapsamında yapılacak ticari faaliyetler, Türkiye üretiminin yanı sıra ihracatına da büyük katkılarda bulunmasını amaçlıyoruz.” diye konuştu. 

Ersözlü ayrıca, TÜYAP’ın yurt dışı ofislerinin de çalışmaları ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve T.C. Ticaret Bakanlığı iş birliği ile organize edilen URGE projeleri çerçevesinde, Almanya’dan Brezilya’ya, Fransa’dan Umman’a kadar pek çok ülkeden iş insanlarının katılacağını söyledi.

ROBOTİK TEKNLOJİLER ÖZEL BÖLÜMÜ İLK KEZ YER ALACAK

Zirve özelinde bu yıl ilk kez yapılacak Kaynak Teknolojileri Fuarı ile sektörün yenilikleri ele alınacak. Benzer şekilde bu yıl ilk kez gerçekleşecek Robotik Teknolojiler Özel Bölümü’nde, üretimi kolaylaştırmak ve kaliteyi oluşturmak üzere devreye alınan robotik teknolojiler sergilenecek. 

Zirve’de ayrıca, üç farklı Ur-Ge projesi çerçevesinde yapılacak “Ticari Safari” projesine, makina, uzay-havacılık ve savunma sanayinin yanı sıra raylı sistemler sektörü ile ilgili 50 civarı ülkeden 300’den fazla iş insanı katılacak. Zirve’nin ilk iki günü yurt içinden firmalar ve yurt dışından gelecek temsilciler B2B programı dolayısıyla iş görüşmeleri gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 11:05
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını