banner1322
x

BOSCH ELEKTRİKLİ EL ALETLERİ SATIŞLARINI ARTIRDI

Bosch Elektrikli El Aletleri’nin 2019 yılı verilerine göre satış gelirini yüzde 3 artırdı ve 4,8 milyar Euro’ya yükseltti. Şirket aynı zamanda pazara 100’ün üzerinde inovasyon sundu.

BOSCH ELEKTRİKLİ EL ALETLERİ SATIŞLARINI ARTIRDI
Endüstri 40 Zirvesi

Bosch Elektrikli El Aletleri, 2019 yılına ait verileri açıkladı. 180 fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, 2019 yılında 4,8 milyar Euro değerinde satış gelirine sahip oldu. Yıl içerisinde pazara 100’den fazla yeni ürün sunan firma, bu sayede inovasyon alanındaki çalışmalarını da sergiledi. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Robert Bosch Power Tools GmbH Başkanı Henk Becker, “İnovasyon, başarımızın temelinde yer alıyor ve almaya da devam edecek. Yenilikçi elektrikli aletlerin, bahçe aletlerinin, ölçüm araçları ve aksesuarlarının geliştirilmesinde ve üretiminde onlarca yıldır edindiğimiz deneyimi sunuyoruz. Aynı zamanda, gelecekteki büyümemiz açısından önemli bir kaynak olacak” dedi.

UYUMSUZ AKÜLER VE ŞARJ ALETLERİ TARİHE KARIŞIYOR 

Geçtiğimiz yıllardaki gelişmeler, kablosuz el ve bahçe aletlerinin giderek daha fazla önem kazandığını gösterdi. Bunun ana nedeni, kablolu aletlere oranla çok daha fazla rahatlık sunmaları. Ancak farklı üreticilerin aletleri ve aküleri arasında yaşanan uyum sorununun giderilmesi önem taşıyor. Bosch Elektrikli El Aletleri bu konuda bir adım daha ileri giderek, akülerin ve şarj cihazlarının kullanımı konusunda diğer üreticilerle görüşmelere başlıyor. ‘Home & Garden’ bölümü 18 V akü platformunu diğer üreticilere de açarak bu soruna çözüm sunmaya odaklanıyor. Bölüm, Gardena ile özellikle ev içinde ve dışında kullanıma yönelik Power for All Alliance’ı (Herkes İçin Güç Birliği) oluşturdu. Bosch’un elektrikli el aletleri, bahçe aletleri ve ev cihazlarıyla Gardena, Emmaljunga, Gloria, Wagner ve Rapid markalarını taşıyan ürünler, gelecekte aynı 18 V akü ile çalıştırılabilecek. Böylece kullanıcılar, gelecekte Power for All Alliance’den ürün satın aldığında para, yer ve zamandan da tasarruf sağlamış olacak. Farklı markaların uyumsuz aküleri ve şarj aletleri ise tarihe karışacak. Ortak hedef, en geniş markalar arası akü sistemini ve bunun neticesinde evler için en geniş uygulama yelpazesini kullanıcılara sunmak. Birliğe ortak olan şirket sayısı sürekli olarak artış gösterdiğinden, kullanıcılara çok daha geniş bir uygulama yelpazesi ve ayrıca daha fazla esneklik sağlanmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 17:41
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını