banner1322
x

Bombardier üretiminde HMS Makina’nın parçalarını kullanılacak

Manisa’da üretim yapan HMS Makina, Bombardier’e ilk doğrudan siparişi olan C serisi uçak parçalarını sevkiyatını tamamladı.

Bombardier üretiminde HMS Makina’nın parçalarını kullanılacak
Makine Zirvesi

Deneyimli ekibiyle yeni tesisi Manisa’da üretim yapan HMS Makina, müşterileri için karmaşık parçaları üreterek montaj işlemlerini gerçekleştiriyor. Lider havacılık şirketleri ve onların bir alt klasmanı olarak kabul edilen Tier 1 tedarikçilerinden oluşan uluslararası bir portföye çözüm sunan HMS; sahip olduğu kaplama, boya, tahribatsız muayene, shot peening ve montaj işlemlerini tek çatı altında gerçekleştiriyor. Bu kapsamda HMS, portföyüne son olarak dünyanın lider üreticileri arasında yer alan Bombardier Aerospace’i kattı. Bombardier Aerospace firmasına, ilk doğrudan siparişi olan C serisi uçak parçalarını sevkiyatını tamamlayan firma, böylelikle Bombardier’in direkt tedarikçiler listesinde yerini aldı. 

Otomotiv endüstrisine yüksek hassasiyetli torna parçaları üretmek amacıyla 1979 yılında kurulan HMS Makina, Çiğli/İzmir tesisinde büyümesini sürdürdü. Üretim kapasitesindeki artış ve kabiliyetinin genişlemesiyle yeniden yapılanan firma Kasım 2013’te şu anda faaliyet gösterdiği yeni tesisine taşınarak 350'yi aşan değerli personeliyle hedef pazarını artırdı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 09:02
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını