Aselsan, 2 bin sanayiciyle bir araya gelecek

Ankara’da Aselsan’ın organize ettiği ve bugün düzenlenecek ‘Güç Birliği Zirvesi’nde tasarım ve üretim paydaşları ‘millileştirme’ temasıyla buluşacak.

Aselsan, 2 bin sanayiciyle bir araya gelecek
Endüstri 40 Zirvesi

Türk savunma sanayinin lider firmaları arasında bulunan Aselsan, bugün Congresium Ankara’da Güç Birliği Zirvesi düzenliyor. ‘Millileştirme’ konusunda tasarım ve üretim bölümlerinde birlikte çalıştığı firmalardan beklentilerini 2 bin sanayiciyle paylaşacak. Düzenlenecek zirveye üretici firmaların yanı sıra yan sanayi firmaları da katılım gösterecek. Bu sene ilk kez düzenlenecek etkinliğin her yıl farklı temalarla organize edileceğini aktaran temsilciler, bu yılın konusunun ‘millileştirme’ üzerine olduğunu söyledi. 

2019 hedeflerini de duyuracak olan Aselsan’ın etkinliğine başta Ankara ve İstanbul başta olmak üzere İzmir, Konya, Kocaeli gibi illerden de 2 bine yakın KOBİ katılım gösterecek.

Etkinlik, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Prof. Dr. İsmail Demir’in açılış konuşmaları ile başlayacak. Öğleden önce düzenlencek ‘Millileştirme Yönünde Güç Birliği’ ve ‘Aselsan’ın Vizyon Paylaşımı’ panelleri sonrasında öğleden sonra ‘Millileştirme’ paneli düzenlenecek.

Etkinliğin gala yemeğine ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımı bekleniyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 17:26
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını