banner1322
x

ANAHTAR TESLİM PROJELER ÜZERİNE YOĞUNLAŞIYORUZ

Tarım makinaları sektöründe anahtar teslim projeler üzerine yoğunlaştıklarını söyleyen Walter Kesici Takımlar Satış Müdürü Erkan Demirci, “Sektörde derin delik delme, kaba & hassas frezeleme ve hassas baralama çözümlerimiz öne çıkıyor” dedi.

ANAHTAR TESLİM PROJELER ÜZERİNE YOĞUNLAŞIYORUZ
Endüstrideara

Walter Kesici Takımlar, işe özel çözümler sunan mühendislik birimiyle sahadan gelen talepleri yerinde ve hızlı değerlendirerek en verimli çözümleri yurtdışı tasarım ofisi ile koordineli olarak müşterilerine sunuyor. Tarım makinaları sektörübde derin delik delme, kaba & hassas frezeleme ve hassas baralama çözümleriyle talep gördüklerini söyleyen Erkan Demirci, sorularımızı şöyle yanıtladı: 

2022 yılı ilk yarısı sonuçlarını değerlendirerek iş gündeminizi paylaşır mısınız? 

Pandemi sürecinde aldığımız önlemler ve sonrasına yaptığımız hazırlıklar, 2021 yılını tüm zamanların en iyi yılı olarak kapatmamızı sağladı. Bu zirve yıl üzerinden 2022’yi değerlendirirsek, tüm sektörleri içeren genel tablo 2021 yılının da üzerinde seyrine devam ediyor. Global ölçekte yeni yatırımlar hız kesmeden devam ederken Türkiye’de de bu yılın başlarında yaptığımız yatırım ile tesis kapasitemiz 2 katına çıkmış durumda. Türkiye dinamiklerine olan inancımız gelecek dönem yatırımlarımıza da ilham vermekte. Buna ek olarak oluşabilecek M&A fırsatlarını da yakından takip ediyoruz. Pandemi döneminde ara verdiğimiz müşteri seminer organizasyonlarımıza bu yıl yeniden başlayacağız.

Bu yıl sektöre yeni sunduğunuz ürün grupları neler? Hangi özellikleriyle öne çıkıyorlar? 

Daha önce lansmanını yaptığımız Tiger·tec® Gold kalitelerimiz bu yıl tüm ürünlere uygulanmaya başladı. Frezeleme ve delme operasyonlarında başarısını kanıtlayan Tiger·tec® Gold kaliteleri WKP35G ve WSP45G'nin yanı sıra, artık tornalama alanında da çok parlak sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Hem iş parçasının yüzey kalitesinde, hem de takım ömründe muazzam bir iyileşme söz konusu.

Yeni Tiger·tec® tornalama kaliteleri WPP10G, WPP20G ve WPP30G maksimum takım ömrü, kullanımdaki çok yönlülük ve en yüksek proses güvenilirliği ile öne çıkıyor.

Tarım makinası sektörü özelinde sunduğunuz bir çözüm var mı? 

Son yıllarda gündemde adından sıkça söz ettiren tarım sektörü bizimde önceliklerimiz arasında. Hem ODD hem de FAO verilerini incelediğimizde oldukça hareketli bir sektörden bahsediyoruz. Dünya piyasalarında oluşan jeopolitik riskler, küresel ısınma sonucu bozulan iklim şartları, tedarik zincirindeki kırılmalar insanlığın temel ihtiyacı olan gıdaya ulaşımı zorlaştırmış durumda. Ülkelerin gıda arz güvenliğini sağlamak amacıyla bu alanda yatırımlarını daha da arttıracağını düşünüyoruz. 
Sektör genel olarak özel çözümler talep etmekte. Bu dönemde ağırlıklı olarak anahtar teslim projeler üzerine yoğunlaştık. İşe özel çözümler sunan mühendislik birimimiz sahadan gelen talepleri yerinde ve hızlı değerlendirerek en verimli çözümleri yurtdışı tasarım ofisi ile koordineli olarak müşterilerimize sunmakta. Derin delik delme, kaba & hassas frezeleme ve hassas baralama çözümlerimiz öne çıkmakta.


2022 yılsonu hedeflerinizi paylaşır mısınız? 

Dijital döneme dair yeni çözümlere odaklanıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yatırımlar ile güçlü bir altyapı kurarak teknolojiden en ileri seviyede faydalanıyoruz. Müşterilerimizin web sayfamız üzerinde yükleyecekleri 3D Model üzerinden sistemimiz otomatik olarak takımlandırma oluşturacak ve kesme sürelerini hesaplayacak, bu yıl ilk adımları göreceğiz. Satış hacmi açısından yılın ikinci yarısı için oldukça olumluyuz. Pazar payımızı büyütmek ana gündem maddemiz. Yeni takım arkadaşları ve satış kanallarında genişleme bu yılki ajandamızda yer alıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 14:40
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını