banner1322
x

3DEXPERIENCE Platformunu Kullanacağız

Dünyanın önde gelen havacılık firmalarından Dassault Aviation, 3DEXPERIENCE platformunun Dassault Aviation grubu içinde uygulanması için Dassault Systèmes ile bir iş birliği anlaşması imzaladı.

3DEXPERIENCE Platformunu Kullanacağız
Endüstrideara

Birden fazla yılı kapsayan bu anlaşma, Dassault Aviation'ın sivil ve askeri uçak programlarında kullanılan tüm PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) çözümlerinin 3DEXPERIENCE platformu ile değiştirilmesini kapsıyor. Bu vesileyle Dassault Aviation, 30 yılı aşkın süredir öncü olduğu dijital endüstriyel proseslerdeki liderliğini sürdürmek için yeni bir adım atmış oldu. Bu yaklaşım, ürün ve hizmet döngüleri, kalite ve maliyetler açısından operasyonlarını daha fazla iyileştirmek için Dassault Aviation tarafından başlatılan dönüşüm planının bir parçası oldu.

ZORLU PROJE İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK
3DEXPERIENCE platformu, Dassault Aviation'ın önündeki zorlu projelerde ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap vermesini sağlayacak. Bu projeler; Falcon business jeti yelpazesinin genişletilmesi, Rafale savaş jetlerinin, geleceğin savaş uçaklarının ve MALE (orta irtifa ve uzun havada kalış) gözlem İHA’sının (insansız hava aracı) geliştirilmesi için iş birliği sunacak. Bu iş birliği anlaşması, Dassault Aviation'ın sürekli inovasyon kültürü ile uyumlu bir anlaşma olmasıyla dikkat çekiyor. Bu kültür, CATIA yazılımının ortaya çıkmasını sağladı ve daha sonra sanal model prosesinin ortaya çıkmasına, ardından da uluslararası iş birliği programları için endüstriyel ortaklar arasındaki dijital iş birliği süreçlerinin uygulanmaya başlamasına yol açtı. 

“İŞLERİMİZİN TAMAMINI DESTEKLEYECEK EN GELİŞMİŞ ÇÖZÜMDÜR”
Dassault Aviation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Eric Trappier şunları söyledi: “Endüstriyel bir mimar ve kompleks havacılık sistemlerinin bir entegratörü olarakFransa ve yurt dışında yüzlerce şirketi içeren stratejik bir endüstriyel yapının omurgası olan Dassault Aviation, dünyanın her yerinden sivil ve askeri müşterilerimizin beklediği ürün ve hizmetleri tasarlamak, üretmek ve desteklemek üzere en iyi dijital süreçleri uygulamıştır. Bugün, 3DEXPERIENCE'ın işlerimizin tamamını destekleyecek en gelişmiş çözüm olduğuna ikna olduk.”

“ÜRÜNLERİN HİZMETLERLE ENTEGRASYONUNU SAĞLAYAN DİJİTAL İŞLETMELER SUNUYORUZ”
Dassault Systèmes Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Bernard Charlès ise şunları ekledi: “Dassault Aviation iddialı bir strateji seçti: İş entegrasyonu ve dönüşümünü uygulamak, iş modeli, endüstriyel model, geliştirme ve desteği entegre etmek amacıyla bir araç olarak 3DEXPERIENCE platformunu uygulamak. Bu, prestijli müşterilerimize benzersiz deneyimler sunmamızı sağlayan, iş birliğine dayalı inovasyonun çok yönlü boyutunu mükemmel bir şekilde göstermektedir. Ürünlerin hizmetlerle entegrasyonunu sağlayan dijital işletmeler, 21’inci yüzyılın endüstrisinin mükemmel bir örneğidir.”

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 12:11
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını