banner1322
x

250 BİN ÜYEYE ULAŞMAYI HEDEFLİYOR

Üye sayısını 209 bine yükselten Türk Metal Sendikası'nın yeni hedefi 250 bin üyeye ulaşmak olarak belirlendi.

250 BİN ÜYEYE ULAŞMAYI HEDEFLİYOR
Enerji Zirvesi

Üye sayısını 209 bin 529'a yükselten Türk Metal Sendikası yeni hedefini 250 bin üye olarak açıkladı.

6 AYDA 12 BİNDEN FAZLA ÜYE KAZANDI

Son 6 ayda üye sayısını 12 bin 230 artırarak 209 bin 529'a yükselttiklerini dile getiren Sendika Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Kovid-19 koşullarına rağmen örgütlenme çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

Kavlak, "Bu dönemde emeğinin ve ekmeğinin hakkını aramak için sendikamızda örgütlenen bütün metal işçilerini selamlıyorum. Türk Metal gücünü her zaman üyelerinden alır. Üyelerimizden aldığımız güçle büyümeye devam edeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz 250 bin üyeye ulaşmak. Tüm engellemelere rağmen örgütlenme çalışmalarınızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

"YETKİ TESPİT BELGEMİZİ ALDIK"

Kavlak, yeni iş yerlerinde örgütlenme doğrultusunda otomotiv ana sanayisinde parça tedarikçisi olan Sarıgözoğlu Hidrolik Makine ve Kalıp Sanayi AŞ'de Kasım 2020 itibarıyla çalışmalara başladıklarını aktardı ve sözlerini şöyle tamamladı:

"Manisa, Bursa ve Aksaray'da faaliyet gösteren yaklaşık 900 kişinin çalıştığı bu iş yerinde de zafer yine Türk Metal'e inanan metal işçisinin oldu. Özverili ve sabırlı çalışmalarımız neticesinde, bu iş yerinde yetki için gereken çoğunluğu sağlandık. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetki tespit belgemizi aldık. Anayasa ve yasalarımızın bize tanıdığı örgütlenme çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması başta Sarıgözoğlu çalışanları olmak üzere tüm üyelerimizce memnuniyet ve sevinçle karşılandı." (AA)

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 11:38
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını