Endress

Keşif dünyasının ilk merkezi açıldı

Henkel, “Keşif Dünyası” projesi kapsamında dünyadaki üçüncü, Türkiye’deki ilk merkezini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda hayata geçirdi.

Forum

Türkiye’de 3 yıldır uygulanan Keşif Dünyası projesi ile ülkemizdeki 15 bininci öğrenciye gerçekleştirdiği “Keşif Dünyası” projesi kapsamında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda kurulan  kimya laboratuvarında yapılacak bilim atölyeleri ile ulaşmış olacak.  

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar açılış konuşmasında şunları aktardı:Keşif Dünyası projemizi ülkemizde başarıyla uyguluyoruz. 2015 yılından bu yana devlet okullarındaki bilim atölyeleri ile yaklaşık 15 bin öğrenciye ulaşan Keşif Dünyası projemizin bizim için farklı ve özel bir anlamı var. Yeni buluşlara uzanan farklı yollarda ilerlemeden çocuklarımızın ilk keşiflerini kendi içlerinde yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Onların içlerindeki dâhiyi keşfetmelerine yardımcı olacak, bilinmeyene ulaşma meraklarını uyandıracak, onlara bu yolda atacakları ilk adım için soru sorma cesaretini verecek bir proje olduğu için bu girişimi önemsiyoruz. Çocuklarımızın çağdaş, özgüvene sahip, topluma karşı sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesi için çalışan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, bu laboratuvarı açmaktan gurur duyuyoruz.”

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
Sıradaki Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler