Enerji Zirvesi

Doka, bu kez çocuklar için sahada

ST Endüstri Radyo

7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini keşfetmelerini amaçlayan SosyalBen Vakfın, beşinci yılının ilk saha çalışması Artvin Sahası SosyalBen gönüllülerinin destekçisi Doka Kalıp ile gerçekleştirildi.

Doka, Artvin’in Hopa ilçesinin Yoldere Köyü’ndeydi. Bu kez durak bir şantiye değil, SosyalBen Vakfı’nın çocuklar için saha çalışması yaptığı bir köy okuluydu. Şimdiye kadar 22 binden fazla çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, çocukların yeteneklerini ve sosyal benliklerini keşfetmelerine yardımcı aktivitelerle dopdolu bir saha çalışmasını daha bu kez Artvin’de hayata geçirdi. Düzenlediği resim, müzik, icat, yaratıcı drama, spor ve dans atölyelerinde 150 çocukla buluşan SosyalBen gönüllülerinin destekçisi Doka Kalıp-İskele A.Ş. oldu. SosyalBen gönüllüleriyle birlikte atölye çalışmalarına katılan Doka çalışanları, Artvinli çocuklarla öğretici ve keyifli anlar geçirdiler.


“ÇOCUKLARIN HAYATLARINA DOKUNABİLMEK BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR”


Doka Kalıp-İskele Genel Müdürü Ender Özatay, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önemin altını çizerken, bu kültürün sadece Doka Türkiye’nin değil, Doka’nın bağlı olduğu Umdasch Grubu’nun tüm dünya genelinde benimsediği bir şirket kültürü olduğunu belirtti. Özatay, “Sosyal sorumluluk projelerine odaklanmak ve çocukların gelişimini desteklemek adına Umdasch Group Foundation adında bir vakıf kuran Umdasch ailesinin tüm dünya genelinde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine biz de Doka Türkiye ailesi olarak bir yenisini eklemek istedik. SosyalBen’in gerçekleştirdiği 7-13 yaş arası çocuklarımızın sosyal benliklerini geliştirmeye yönelik bu tip aktivitelere büyük önem veriyor ve destekliyoruz. Sosyal benliği gelişmiş çocuklarımızın sorumluluk bilinçlerinin ve özgüvenlerinin daha yüksek olduğunu biliyoruz. Çocukların hayatlarına dokunabilmek, onlara fayda sağlamak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.
 

Robot Yatırımları
YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler