Radyo

TTTV 2019’u girişim yılı ilan etti

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Haluk Bayraktar, T3 Girişim Merkezi, yeni yılla birlikte 2019’u girişim yılı ilan ederek, topluma girişim davetinde bulundu. 

Dergi

2018 itibariyle içeriği zenginleştirilen program ile belirlenen teknoloji girişimlerine ücretsiz ofis, teknik uzmanlık ve mentörlük desteği ile birlikte ilk aşamada 100 bin liraya kadar yatırım desteği sağlayacağız""Hedefimiz Baykar gibi girişimleri arttırmak. Bu amaç doğrultusunda, yatırım ikliminin talep ettiği unsurları yerine getirmeye çalışıyoruz. Türkiye’yi, İnsansız Silahlı Hava Aracı (SİHA) üreten nadir devletler ligine yükselttik. İşte böylesi olumlu örnekleri çoğaltmayı, tüm sektörlere yaymayı planlıyoruz.

AR-GE= TÜBİTAK
Türkiye’de, Araştırma-Geliştirme projeleri ile bu projelere yapılan harcamalara bakıldığında, yüzde 10’luk dilim tek başına, TÜBİTAK’a ait. Türkiye’deki en büyük araştırma bütçesi ise yüzde 57 ile özel sektör eliyle yapılıyor.

GİRİŞİMCİYE BAŞARILI ÖRNEKLERİ GÖSTERİP, YOLUNU AYDINLATMAK...

Günümüzde, tüm dünya, kendi insanına, bilim, mesajı veriyor. Biz de, Türkiye’de bilim merkezlerindeki gençlerimize, örnek alınabilecek yerel örneklerle, hedeflerimizi göstererek, yollarını aydınlatmaya çalışıyoruz” dedi.


 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
Sıradaki Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler