TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım’ın iş gündemi…

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım, KOBİ’ler için hazırlanan destek paketine ilişkin açıklama yaptı.

Dergi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ’lere ilişkin hazırladıkları destek paketini gerçekleştirilen tanıtım toplantısında anlattı. KOBİ Değer Kredisi kapsamında altı ay boyunca geri ödemesi olmaksızın ihracat ve imalat sektörlerine 1 milyon TL, diğer sektörlere ise en fazla 500 bin TL kredi desteği sağlanacak. Konuya ilişkin açıklama yapan TÜGİAD Başkanı Yıldırım, bu destek paketinin piyasalar için olumlu etkileri olacağını söyledi. KOBİ Değer Kredisi uygulamasının piyasaları hareketlendirmek için oldukça önemli bir adım olduğunu savunan Yıldırım, bu uygulamanın Türkiye’nin bel kemiği olarak nitelendirilen KOBİ’lerin bir nebze de olsa rahatlatacağını vurguladı.

ORTA VADELİ PROGRAM TEDBİRLERİNE DİKKAT

Yıldırım, konuya ilişkin yaptığı açıklamada süreci iyi değerlendirmenin fazlasıyla önem taşıdığını ve Orta Vadeli Program kapsamındaki tedbirlerin göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Genç iş adamları olarak yapacakları yatırımları iyi değerlendirmeleri gerektiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, ekonomik iyileştirmeler kapsamında atılan bu adımların, 2019 yılı ilk çeyreğinde meyve vermesini beklediğini de sözlerine ekledi.
 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
Sıradaki Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler