Endüstri 4.0

Kibar Holding CEO’su Tamer Saka’nın iş gündemi...

Stratejik bir yatırımın arifesinde olduklarını açıklayan Tamer Saka, " Şirketimize, uçak sanayii, savunma sanayii, otomotiv gibi sektörlerde katma değerli tüm alanların girdisi olabilecek ürünleri yapabilecek bir kabiliyet getireceğiz" dedi.

Robot  Zirvesi

Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, ‘’ Türkiye ekonomisi her şeye rağmen sergilediği performansla bir direnç gösteriyor ve bu direnç de bize umut veriyor" dedi.

Gıda yatırımında da faaliyet gösteren Kibar Holding CEO’su Saka, ’’2017'de önemli bir yatırımı tamamladık. Ambalaj sektöründe yaklaşık 80 milyon euro'ya ulaşan bir yatırım bu. Alüminyumda da 60 milyon dolarlık  bir kapasite artışı yatırım yaptık. Şimdi bu yıl büyük bir yatırım planlıyoruz; yaklaşık 800 milyon dolarlık bir yatırım planımız var. Bu yatırımla ilgili teşvik sürecindeyiz, şu anda hükümetle görüşüyoruz. Çok kritik, stratejik bir yatırım. Uçak sanayii, savunma sanayii, otomotiv gibi sektörlerde katma değerli tüm alanların girdisi olabilecek ürünleri yapabilecek bir kabiliyet getireceğiz şirketimize. Bu, Türkiye'de de bir ilk olacak. Türkiye'nin ortaya koyduğu vizyon içinde yer alan tüm kritik konularda gerekli üretimi sağlayacak.’’ diye belirti.

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler