Noya

Huawei'nin Cloud VR çözümüne 'altın inovasyon' ödülü

Teknoloji ve iş modellerinde sağladığı yüksek inovasyon sayesinde Huawei'nin Cloud VR İş Çözümü, 2018 Dünya VR Sektörü Konferansı'nda 'Altın İnovasyon Ödülü' kazandı.

Endüstride Ara

Huawei'nin buluttan başlayıp son kullanıcı cihazlarına kadar hitap eden Cloud VR iş çözümü ile operatörler bulut ağ entegrasyonunda elde ettikleri avantajlar sayesinde sektörün gelişimini hızlandırmak adına VR ekosistemindeki terminal, platform ve içerik ortaklarıyla birlikte çalışabiliyor. Cloud VR iş çözümü, yalnız sistem mimarisinde değil, hizmet ve iş modellerinde de elde edilen inovasyonun  sonucu olarak kabul ediliyor. 

ÖDÜLLERİN VERİLİŞ AMACI

'Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için VR' başlığı altında düzenlenen 2018 Dünya VR Sektörü Konferansı'nda ödüllerin veriliş amacı; VR, AR ve MR olarak yeni ürünlerin veya teknolojilerin geliştirilmesini desteklemek ve teşvik etmek şeklinde öne çıkıyor. UBBF'de  Ekim 2017'de VR OpenLab sektör iş birliğine yönelik planını açıklayan Huawei, VR OpenLab iş senaryolarını geliştiriyor, teknoloji ve çözümlerle birlikte yenilikçiliği de teşvik ediyor, ayrıca açık Bulut VR platformları oluşturuyor. Böylece sektörün gelişimini hızlandırıyor. 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
Sıradaki Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler