Prufteknik

Yakıt tasarruflu ve hızlı traktör

ST Endüstri Radyo

Hema Endüstri ile yüzün üzerinde mühendisin görev aldığı ortak bir AR-GE merkezi açan Hattat Traktör Genel Müdürü Duyşen Erdoğan; şirket olarak üretime ve yeniliğe önemli miktarda kaynak aktardıklarını belirtiyor.

Bu kaynak ile yeni müşteriler edinip üstüne varolan müşterilerin memnuniyetlerini katladıklarını belirten Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti: ''Tüm bunların yanı sıra traktör fabrikamızın içinde sadece bize özel çalışan ve ağırlıklı olarak detay tasarım işleriyle uğraşan bir AR-GE bölümümüz daha var. Traktörün ana komponenti olan ön aks, transmisyon, arka aks ve lift gibi ürünlerin tasarımı ise Hema Endüstri bünyesindeki tesislerimizde yapılıyor. Montaj aşamaları gerçekleştirilip araç ortaya çıktıktan sonra Hema Endüstri ile ortak testlerimiz oluyor. Yapılacak Ar-Ge ve ÜR-GE faaliyetleri için bu aşama ve testlerden sonra meydana çıkan bilgiler de büyük önem taşıyor.''

İLK HİDROLİK DEBRİYAJLI YERLİ TRAKTÖR

Traktör alanında pek çok yenilik üreten şirket, bu alandaki çalışmalarına devam edeceğinin de sinyallerini veriyor. Yapılan araştırmalar sonucunda duyulan ihtiyaçları belirlerken, aynı zamanda ilk hidrolik debriyajlı yerli traktörü tasarlıyorlar. Ayrıca ilk 24 ileri +24 geri vites ve elektronik kumandalı hidrolik sistem alternatifine sahip transaxle ürettik şirket bu sayede yakıttan tasarruf edip arzu edilen hız seçeneklerinde kolaylıkla kullanılan uygun fiyatlı traktörler üretiyorlar. Çiftçiler de anlatılan işlevlere sahip traktörleri ithal bulabiliyorken artık çok daha uyguna yerli malı kullanabiliyorlar.

Proses Zirvesi
YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler