Aksa Jeneratör Ar-Ge Merkezi statüsü kazandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamına alınan Aksa Jeneratör'ün Ar-Ge alanındaki tüm yenilikçi projeleri desteklenecek. 

Radyo

Dünyanın ilk 5 jeneratör üretici arasında bulunan Aksa Jeneratör, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamına alındı. Böylece Aksa Jeneratör’ün uluslararası düzeyde rekabetine katkı sağlayacak, yenilikçi projeleri bakanlık tarafından desteklenecek. Aksa Jeneratör, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamında Ar-Ge Merkezi statüsü kazandı.

"DOĞRU YOLDAYIZ"

Başvuru sürecinden itibaren birçok şartı yerine getirerek Bakanlığın gerçekleştirdiği denetimlerden başarıyla geçtiklerini söyleyen Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker Ar-Ge Merkezi olma sürecini değerlendirerek “Türkiye, Çin ve Amerika’daki üretimimizi 160 ülkeye ihraç ederek sektörde fark yaratıp dünyada ilk 5, Türkiye’de ise lider konumda yer almayı başardık. Bakanlığın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Programı kapsamına alınıp devlet tarafından desteklenmemiz bizim doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Şimdi hem kendimizi daha fazla geliştirme fırsatı yakalayacak hem de Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında katkıda bulunacağız" dedi.

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
Sıradaki Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler