SPT, TÜRKİYE PAZARINDA İMREN SONDAJ MAKİNE İLE BÜYÜYOR SPT, TÜRKİYE PAZARINDA İMREN SONDAJ MAKİNE İLE BÜYÜYOR

AB Yeşil Mutabakatı kapsamında özellikle yüksek oranda karbon salınımı yapan fabrikaların karbon ayak izlerini azaltması büyük önem taşıyor. AB Yeşil Mutabakatı’na uyum süreci için gerekli dönüşümleri sağlamak amacıyla öncü adımlar atan şirketlerden birisi de Kimpur. Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli poliüretan sistemleri üreticisi olan şirket, iklim krizine neden olan salınımların minimuma indirilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 

KİMPUR KOCAELİ'NDE HATIRA ORMANI OLUŞTURACAK

Karbon ayak izini azaltma adımları çerçevesinde harekete geçen Kimpur; ormanları koruma, ağaç dikme ve yeşil bilincini toplumun her kesimine yayma ilkesiyle hareket eden Ege Orman Vakfı’na 10 bin fidan bağışlayarak İzmit’te bir hatıra ormanı oluşturacak.
 
Daha yaşanılabilir bir dünya hedefiyle faaliyet gösteren ve sürdürülebilir bir iş modeli benimseyen Kimpur; Ege Orman Vakfı’na 10 bin fidan bağışlayarak, çevreye ve doğaya karşı sorumluluklarını yerine getiriyor. Kimpur CEO’su Cavidan Karaca’nın, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk'ün ve iki kurumun çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen törende dikilen fidanlar nefes olacaklar. 

 "PERFORMANSIMIZI SÜREKLİ İYİLEŞTİREREK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE KATKIDA BULUNACAĞIZ"

Kimpur CEO’su Cavidan Karaca konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “AB Yeşil Mutabakatı ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı eylem planları doğrultusunda, iklim krizine neden olan karbon salınımının minimuma indirilmesi ve karbon ayak izimizi azaltma adımları kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kimpur'un temel değerleri içinde olan sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda Ege Orman Vakfı’na 10 bin fidan bağışlayarak İzmit’te bir hatıra ormanı oluşturduk ve fidan dikim etkinliğini çalışanlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bu konuda sergilediğimiz performansı sürekli iyileştirerek sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”
 
Sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında Kimpur, Düzce’deki yeni üretim tesisinde geri dönüşüme odaklanıyor. Şirket bu alana yaptığı yatırımla, toplam elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 55’ini karşılıyor olmasının yanı sıra yılda yaklaşık 679 ton karbondioksit salınımını azaltmayı da hedefliyor. Gebze’deki fabrikasına güneş enerjisi santrali kuran şirket, böylece üretim faaliyetleri için gereken enerjinin yaklaşık yüzde 20’sini temiz enerjiden elde edecek.