KAYALAR KİMYA, AR-GE 250 LİSTESİNDE YER ALDI KAYALAR KİMYA, AR-GE 250 LİSTESİNDE YER ALDI

Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip poliüretan sistemleri üreticisi Kimpur; ihracat, üstün üretim ve istihdam rakamlarıyla OSB Yıldızları Araştırması’nda Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin (GOSB) parlayan yıldızı oldu. Faaliyet gösterdiği GOSB’de satışını en çok arttıran ve en çok satış yapan firma olan Kimpur, Türkiye’deki tüm OSB’lerin içerisinde ise ilk 50 firma arasında yer aldı. 

KİMPUR EN ÇOK İHRACATIN YAPAN 100 FİRMA ARASINDA

Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine ve satış hacmine sahip %100 yerli sermayeli poliüretan sistem üreticilerinden olan Kimpur, bir önceki yıla kıyasla ihracatını %48,9 oranında arttırdığı ve 45’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiği 2021 yılında, faaliyet gösterdiği GOSB’de ihracatını en çok artıran ve en çok ihracat yapan 100 firma arasında yer aldı.

Son 5 yıl içerisinde ihracatını yüzde 470 oranında artırmayı başaran Kimpur, 2022 yılında ise 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdi. Şirket ayrıca Avrupa’daki varlığını güçlendirme hedefi doğrultusunda bu yıl hayata geçirdiği 25 bin ton kapasiteli Kimpur Europe bağlı ortaklığıyla, Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerinde de 2023 yılında büyümeyi hedefliyor.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılında tescillenen Kimpur Ar-Ge Merkezi'yle çevreye ve topluma faydalı, katma değerli ürünler elde etmek için her yıl yatırımlarını artıran Kimpur, Türkiye’deki tüm OSB’ler arasında Ar-Ge Harcamasını en çok artıran ve en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 50 firma listesinde de bu yıl yer almayı sürdürdü.